3a i 2c w Warszawie

8 czerwca 2022

1 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3a wraz z uczniami klasy 2c wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy. Ruszyliśmy szlakiem warszawskich legend.

Następnie udaliśmy się na wystawę Cosmos Discovery. Jest to obecnie jedna z największych na świecie wystaw, która prezentuje publiczności tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Dzięki specjalnej koncepcji zwiedzający zostają wciągnięci w historię tak, jakby sami rozpoczęli podbój wszechświata. Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA na wystawie można zobaczyć eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział także Polska. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów, wywołując kosmiczne emocje.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Studio Buffo, gdzie obejrzeliśmy musical „Piotruś Pan.” Spektakl zaskoczył nas niezwykłymi rozwiązaniami scenicznymi. Bohaterowie spektaklu latali nad naszymi głowami, krokodyl chlapał wodą, piraci płynęli ogromną łodzią. Ogromne wrażenie zrobiła na nas scenografia, choreografia, kostiumy… No i to latanie.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy piknikiem w McDonaldzie.

Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.