26 września 2022 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w następujących konkurencjach i zabawach na lekcjach języka angielskiego:

• W jakim języku się dziś przywitasz?
  • Turniej wiedzy o językach.
  • Zgadywanka ,,Jaki to kraj?’’
  • Quiz ,,Jaka to flaga?”
  • Układanie przysłów w języku angielskim i łączenie z tłumaczeniem w języku polskim.
  • Wysłuchanie piosenki ,,Mam tę moc” z filmu ,,Kraina lodu’’, a następnie wypisanie jak największej liczby zapamiętanych języków.
  • Zabawa z łamańcami językowymi w kilku językach, in. w angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

Uczniowie przynieśli na zajęcia pamiątki z wakacji pochodzące z różnych krajów, a następnie wypowiadali się na ich temat i układali zdania. Brali również udział w grach online z wykorzystaniem aplikacji Kahoot i Wordwall.

Były to niezapomniane lekcje języka angielskiego!