21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo – cześć” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzi się w ponad 180 krajach. Głównym jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, okazywanie sobie bezinteresownej pomocy. To dobry moment, aby przypomnieć sobie, jak ważne są uśmiech i słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia.

Dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym, zawsze do nas wraca. Wypowiedzieli się na ten temat nawet naukowcy i nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, życzliwości wobec innych uszczęśliwia nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko w tym dniu, ale codziennie.

W tym roku w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadnie na 19 listopada, tj. piątek. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra. Spróbujmy więc okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Proponujemy, aby w ramach obchodów tego dnia ubrać się na żółto lub mieć w swojej stylizacji jakiś żółty element (koszulka, apaszka, pasek, itp.). Żółty to kolor optymizmu i radości.

Zachętą niech będzie konkurs na najliczniej ubraną na żółto w szkole klasę. Zwycięża ta grup, która prześle klasowe zdjęcie z największą ilością osób ubranych na żółto.

Zdjęcia do organizatorów przesyła wychowawca danej klasy.

Organizatorzy: Sylwia Pietrus, Ewa Kaczmarek