12 grudnia 2018 r. już po raz drugi odbył się zorganizowany przez naszą szkołę Przegląd Teatralny. Do konkursu tego dnia przystąpiły cztery grupy. Wzięli w nim udział m.in. aktorzy teatrzyku dziecięcego Bachetta D’Oro (Czarodziejska Różdżka), uczniowie klasy: 0b i 1c tutejszej szkoły.

Dzieci przedstawiły bajkę: „O PIĘKNEJ KRÓLEWNIE KUNEGUNDZIE, KRÓLU, CZAROWNICY I DOBRYM SMOKU.

Główni bohaterowie wydarzenia to: Karla Mach-Michalska, Władysław Puch, Alicja Pijarska, Nataniel Wcisło, Gabrysia Zdziech, Zosia Zdziech, Marcelina Głogowska, Hanna Podsiadło, Hania Sputowska, Zosia Hofman, Tymon Majewski, Szymon Korzin, Michał Rogoziński, Jakub Gorzewski,  Daniel Baliński oraz statyści: Alan Fiałkowski, Jan Witkowski, Martyna Wojciechowska, Julia Pasik, Borys Saczywko, Maria Skwira, Jakub Gawor.

Grupę przygotowały i reżyserowały przedstawienie: Katarzyna Seremak, Ewa Kaczmarek, Sylwia Pietrus-Kozłowska.

Scenografią zajęły się: Ewa Kopcińska, Karolina Marchewka, Małgorzata Górska.

Sztuka wywołała duże zainteresowanie widzów. Spektakl miał cztery odsłony, a historia mieszała się z teraźniejszością. W pierwszej części wehikuł czasu przeniósł bohaterów w czasy królów, księżniczek, czarownic i smoków. W drugiej doszło do spotkania królewny Kunegundy i Czarownicy. W trzeciej scenie bohaterowie poszukiwali dobrego smoka. A w czwartej Król i Smok ratowali Królewnę. Przedstawienie wciągało z minuty na minutę, aby na końcu udowodnić starą prawdę, że dobro zawsze zwycięża nad złem.

Mali aktorzy zasłużyli na gromkie brawa jakie otrzymali na zakończenie. Zostali też docenieni przez jury zdobywając pierwsze miejsce.

Szczególne podziękowania kierujemy do: Agnieszki Kozłowskiej, Marii Ziętek, Pauliny Hofman oraz zaangażowanych rodziców (obydwu klas).

Autor: Sylwia Pietrus-Kozłowska