18 maja 1920 r. – to szczególna data. Tego dnia przyszedł na świat Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Fakt, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka, napawa dumą, ale równocześnie czyni odpowiedzialnymi za wcielanie w życie wartości, które pozostawił.

Do patrona naszej szkoły zwracamy się słowami:

Święty Janie Pawle II! Dziś – w rocznicę Twych urodzin – dziękujemy Ci za naukę, która jest dla nas drogowskazem. Swoim życiem pokazałeś, co znaczy być prawdziwym człowiekiem, a nam pozostawiłeś wskazówki, mówiąc: ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. (Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.).

Pamięć o św. Janie Pawle II jest wiecznie żywa, a ten szczególny dzień – 103. rocznicy urodzin – uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły uczcili w wyjątkowy sposób. Uczestniczyliśmy w sprawowanej w parafialnym kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza mszy świętej, podczas której aktywnie włączyliśmy się w jej oprawę poprzez wykonanie pieśni przez nasz chór nauczycielski oraz przygotowanie Liturgii Słowa przez katechetów. Pod obrazem przedstawiającym patrona złożyliśmy kwiaty.