„Szkoła do hymnu”

12 listopada 2021

Już po raz czwarty nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Od 2018 r. wspólnie śpiewamy hymn narodowy nie tylko na terenie szkół i przedszkoli w Polsce, ale również w placówkach polonijnych na całym świecie.

W tym roku akcja polegała na odśpiewaniu przez uczniów i nauczycieli naszego hymnu państwowego – „Mazurek Dąbrowskiego” – 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godzinie 11.11. W ten sposób społeczności szkolne włączają się w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z uwagi na trwający stan epidemii wyjątkowo każda klasa śpiewała osobno w swojej sali lekcyjnej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Udokumentowaliśmy to wydarzenie, robiąc zdjęcia, z których powstał film.

Dziękujemy:

– p. Mirosławowi Moniakowi za przygotowanie podkładu muzycznego,

– p. Izabeli Kaniewskiej za stworzenie filmu z przysłanych zdjęć,

– dyrekcji, wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję.

Autor: Irmina Warmiak