To w Wadowicach, małym miasteczku położonym w zachodniej części na Pogórzu Śląskim, południowej w Beskidzie Małym urodził się Karol Wojtyła. Długo oczekiwany i bardzo upragniony chłopiec. Zarówno w życiu pani Emilii jak i pana Karola, rodziców przyszłego papieża, dokonał niesamowitych zmian.

Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 r.,  między godziną piątą a szóstą po południu. To ważny szczegół, bo w tym samym czasie – pomiędzy17 a 18 – rozegrały się bardzo ważne wydarzenia: wybór na  papieża i zamach na jego życie, który miał miejsce na placu św. Piotra w Rzymie.

Jako społeczność szkolna celebrujemy dzień narodzin Karola Wojtyły. I choć wiele naszych planów, ze względu na panujące wciąż obostrzenia, zostało niezrealizowanych, nie pozostawiliśmy świętowania urodzin naszego patrona bez echa. W zaciszu sal lekcyjnych wspominamy te wyjątkowe chwile, które na zawsze zmieniły bieg historii. Jako uczniowie  Jana Pawła II pamiętamy o 101 rocznicy urodzin naszego wielkiego Polaka.

Autor: Renata Miszczyk