13, 14 i 15 grudnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu odbył się 1. Młodzieżowy Przegląd Teatralny. Szkoły i instytucje kulturalne z Radomia i powiatu radomskiego mogły zawalczyć o statuetki najoryginalniejszych, najlepszych spektakli o tematyce i formie dowolnej, a wyróżniający się aktorzy i aktorki o nagrodę indywidualną – miano najlepszego aktora i aktorki.

Emocji nie brakowało, występy były świetnie przygotowane, poziom był wysoki, każdy spektakl dotykał innej sfery życia, opowiadał swoją indywidualną historię.

Forma imprezy miała charakter konkursu, więc każdego dnia wyłaniano 3 najlepsze zespoły, aktora i aktorkę oraz wyróżnienia.

Oto wyniki Przeglądu:

13.12.17r. w kategorii 3 (13-16 lat) .

I miejsce – Zespół „33 bliżej sceny” PSP Nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu

II miejsce – Zespół „Maska” z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu, Filia nr 6

III miejsce – Zespół „TEATR Z KLASĄ” z PSP z Oddziałami Gimnazjum w Wolanowie

Najlepszą aktorką została Julia Nowak z PSP Nr 14 Integracyjnej

Najlepszym aktorem – Ernest Jarosiński z PSP Nr 14 Integracyjnej

14.12.17r. w kategorii (10 – 13)

I miejsce – Szkolne Koło Teatralne „Młodzież” z PSP Nr 6

II miejsce – Zespół „Dwie Maski” z PSP z Klwatki Królewskiej

III miejsce – Zespół ABRAKADABRA z PSP Nr 14 Integracyjnej

Najlepszym Aktorem został – Oskar Celej z PSP Nr 6

Najlepszą Aktorką – Patrycja Urbaniak z PSP Nr 14 Integracyjnej

15.12.2017r. z kategorii (6-10).

I miejsce zajął zespół FAVOLA D’ORO z PSP Nr 14 Integracyjnej w Radomiu

II miejsce – Publiczne Przedszkole Nr 5 w Radomiu

III miejsce – „Klasowy Teatrzyk Rozmaitości” z PSP Nr 34 w Radomiu

Najlepszą aktorką została Natalia Pawlak z Samorządowego Przedszkola w Chlewiskach

Najlepszym aktorem – Antoni Mąkosa z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Radomiu

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Dziękujemy patronom: Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Redakcji Echo Dnia; dziękujemy sponsorom: dyrektorowi PSP nr 14 Integracyjnej, Giełdzie Rolnej, Piekarni Masiarz, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Kołu Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 Integracyjnej.

Organizatorzy: Beata Kowalska, Ewelina Krasińska, Agata Kacprzak, Edyta Pawlak-Grotek