10 maja 2023 r. oddziały przedszkolne 0a i 0c uczestniczyły w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Jak za dotknięciem magicznej różdżki dzieci znalazły się w „Bajkowym Świecie”, gdzie podziwiały ekspozycję łączącą najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Przedszkolaki przemierzały baśniowe krainy pełne obrazów, dźwięków, barw i zaskoczeń. W tej przygodzie pośrednikami między światem bajki a rzeczywistością byli przewodnicy: Dzwoneczek, Czerwony Kapturek lub Królewna Śnieżka. Zdarzenia nabierały tempa zwłaszcza w zaczarowanym pociągu, który porwał pasażerów do świata wyobraźni. Dzieci podróżowały przez krainy geograficzne Europy, niosące spotkania z zamieszkującymi je skrzatami.

Zerówkowicze uczestniczyli także w spektaklu lalkowym pt. „Mała Syrenka” w Małym Teatrze. Po przedstawieniu obejrzały lalki z bliska oraz dowiedziały się, jak działają i jak nazywają się różne techniki ich uruchamiania.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w warsztatach „Wybuchowa Nauka”, podczas których dzieci dowiedziały się, co to jest azot i jakie ma zastosowanie. Specjalnie dla dzieci zostały przygotowane naturalne lody, które im bardzo smakowały.

Na zakończenie wycieczki wszyscy odwiedzili Bistro u Koziołka, gdzie czekał na nich pyszny obiad.

Cały pobyt w krainie baśni dla dzieci był niezapomnianą przygodą.

Opiekunowie: Agnieszka Stefańska, Agnieszka Pietras, Alicja Pawlin-Chłopicka, Karolina Marchewka