Erasmus + 2014/2015

a

W roku szkolnym 2014/2015 sześcioro nauczycieli z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu uczestniczyło w jednym z elementów programu Erasmus+ – „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Czworo wyjechało do Cambridge w Wielkiej Brytanii, gdzie wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez szkołę Bell. Były to kursy metodyczne, językowo-metodyczne dotyczące uczniów z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Dwie nauczycielki wyjechały na Maltę, gdzie uczestniczyły w kursie pt. „Wykorzystanie najnowszych narzędzi i platform ICT w nauczaniu języków obcych zorganizowanym przez Smart Solution”. Zajęcia odbywały się na terenie kampusu Hamerton College, a także w ośrodku szkoleniowym Smart Solution z siedzibą w Santa Clara College na Malcie.

Nauczyciele w czasie szkoleń mieli okazję wzbogacić znajomość technik oraz metod nauczania języka obcego, poszerzyć zakres słownictwa, udoskonalić swój warsztat pracy, poznać ciekawe ćwiczenia motywujące uczniów do nauki języka obcego. Podczas szkoleń poznali również nowe programy do tworzenia prezentacji multimedialnych oraz animacji filmów. Spotkania były okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń zawodowych z wykładowcami i nauczycielami z innych krajów oraz nawiązania nowych kontaktów. Wycieczki krajoznawczo-turystyczne zachęcały do bliższego zapoznania się z brytyjską i maltańską kulturą i historią, a także zwiedzenia pięknych historycznych miast, takich jak Londyn, Cambridge, Oxford, Medina czy Valleta. W czasie zajęć integrujących społeczność szkolenia, uczestnicy mieli możliwość poznania zwyczajów i tradycji. Zarówno dwutygodniowe kursy w Cambridge jak i tygodniowy na Malcie wypełnione były intensywną pracą, ale stały się również okazją do poznania wielu nowych ludzi.

Obecnie nauczyciele intensywnie dzielą się swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem z innymi nauczycielami z Zespołu Szkół Integracyjnych poprzez lekcje otwarte oraz wdrażają nowe metody pracy podczas lekcji ze swoimi uczniami. Od września swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło E – Twinning skierowane do uczniów klas 4-6, którzy poznają i stosują nowe narzędzia ICT, rozwijają swoje talenty i zainteresowania, budują poczucie własnej wartości, poznają swoich rówieśników z innych szkół europejskich oraz rozwijają swoje kompetencje posługiwania się językiem angielskim.

Prezentacja Program Erasmus+

http://www.edukacja.edux.pl/p-29469-projekty-erasmus-szansa-na-lepsza-i-nowoczesna.php

 

Copyright © 2020

Skip to content