Europejski program e-Twinning promuje współpracę szkół i przedszkoli z wielu krajów. Działania realizowane są przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

E-Twinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Uczestnicy programu w ramach różnej tematyki mogą tworzyć krótko- i długoterminowe partnerstwa. Od 2014 roku e-Twinning jest ściśle związany z programem Erasmus+.

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły realizują projekt korespondencyjnej wymiany młodzieży e-twinning. Jego temat i wszelkie działania dotyczą wzajemnego poznania się uczniów szkół europejskich – ich miejsca zamieszkania i życia. Wyżej wymieniony projekt daje naszym uczniom możliwość kulturalnej podróży między różnymi krajami.

Najważniejsze informacje dotyczące realizowanego projektu:

Temat:„ My town”

Polska grupa projektowa: uczniowie klas 4 i 5, 3 nauczycieli języka angielskiego

Partnerzy:

* ОсновнаШкола „ЖикаПоповић” Владимирци/OsnovnaŠkola „ŽikaPopović” Vladimirci – Serbia

* MežciemaPamatskolaRīga – Łotwa

* ScoalaGimnazialaGrigoreOisilNavodari – Rumunia

* C.C Nostra Senyora De La ConsolacióCiutadella De Menorca – Hiszpania

* IcsLenci „Don Milani” Di ViareggioViareggio – Włochy

* ZákladníŠkolaMěstoAlbrechtice, MěstoAlbrechtice – Republika Czech

* 2nd Gymnasio Of Tripolis, Tripolis – Grecja

* Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu – Polska

Główne zadania:

* poszerzenie wiadomości na temat miejsc zamieszkania uczestników projektu, określenie podobieństw i różnic, odkrycie tajemnic i piękna swoich miast;

* wyrażanie swoich opinii i odczuć;

* posługiwanie się językiem obcym nowożytnym;

* używanie technologii ICT, Internetu;

* tworzenie prezentacji w programie Power Point – autoprezentacja;

* praca w programie Prezi – POZNAJCIE PROSZĘ NASZE MIASTO;

* poznanie programu do tworzenia animacji, tworzenie krótkich filmów animowanych;