Dbam o mój zasięg

Miło nam poinformować, że Fundacja Dbam o Mój Z@sięg, której przedstawicielem jest dr Maciej Dębski, już niebawem rozpocznie w naszej szkole nową edycję badań w całości poświęconych problematyce grania w gry wideo i gry on-line przez młodzież w Polsce.

Badanie będą prowadzone od stycznia 2020 r. i wezmą w nim udział uczniowie z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. Jest ono całkowicie anonimowe i dobrowolne.

Dzięki badaniom pozyskamy wiele cennych informacji, które posłużą do pracy przy programie profilaktyczno-wychowawczym naszej szkoły. Podejmowana tematyka wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier on-line.

Agnieszka Korcz – psycholog szkolny