Spotkanie z przedstawicielami WOPR Radom
a
18 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z ratownikami WOPR Radom: p. Pawłem Piniewiczem, p. Marcinem Suwałą oraz p. Alicją Fidos. Celem spotkania było zwiększenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas wakacji. Goście w przystępny i ciekawy sposób opowiedzieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz zachowania w różnych nietypowych sytuacjach.
Szczególnym elementem spotkania było praktyczne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci przedszkolne miały okazję nauczyć się podstaw resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zobaczyć, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Serdecznie dziękujemy ratownikom WOPR Radom za zaangażowanie, cenne wskazówki oraz przekazanie wiedzy, która może pomóc uratować życie.
a
Autorzy: Paulina Wiśniewska, Katarzyna Wieloch
a
a
a









































