14 listopada 2022

Narodowe Święto Niepodległości od lat odgrywa kluczową rolę wśród naszych świąt państwowych. Jest to dzień szczególny, przypominający nie tylko radość z odzyskanej wolności, ale też powszechną prawdę, że wolność nie jest czymś trwałym danym raz na zawsze.

W tym roku uczniowie z klas IV-VIII dzień 11 listopada uczcili koncertem pieśni patriotycznych. Był on nie tylko okazją do wysłuchania i wspólnego śpiewania znanych i bliskich każdemu Polakowi utworów, ale także lekcją historii. W akademii wzięli udział:

kl. 5a – Alicja Chałupka, Julia Curyło, Matylda Gielniowska, Zuzanna Jankowska, Wanessa Słyk, Krzysztof Walas, Kinga Ziętek

kl. 5c – Tymon Majewski wraz z uczniami ze swojej klasy

kl. 5d – Lena Bogdańska, Mateusz Cieślikowski, Aleksandra Karwat, Wojciech Kruk, Jan Radka

kl. 8a – Bartosz Lis, Mateusz Mucha

kl. 8c – Wiktor Gajek

Uroczystość prowadzili uczniowie z kl. 8b: Gabriela Kicior i Antoni Giermuda. Pomoc techniczna – Jakub Świtka z klasy 8b.

Akademia została przygotowana przez nauczyciela muzyki p. Mirosława Moniaka oraz nauczycieli historii: p. Urszulę Pucek, p. Justynę Przydatek, p. Anetę Tarnowską i p. Martę Sobień.