”Uczenie się przez całe życie”

Francja

Rumunia

Comenius jest jednym z komponentów Programu Socrates, programu działań Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji.

Głównym celem, który chcemy osiągnąć włączając się w realizację programu jest podniesienie poziomu edukacji szkolnej oraz wzmocnienie jej europejskiego wymiaru. Współpraca ze szkołami europejskimi daje nam możliwość porównania systemów edukacyjnych, metod nauczania realizowanych w innych państwach. Aktywny udział w projekcie mobilizuje uczniów i nauczycieli do nauki języków obcych jak również do stosowania technologii informatycznych. Kontakty z nauczycielami i uczniami z innych państw rozwijają nasze umiejętności komunikacji i prezentacji, kreatywność, umiejętność pracy zespołowej, zdolność podejmowania decyzji. Są również szansą na nawiązanie trwałych przyjaźni.