Czerwiec 2011 r.

Zakończenie roku Szkolnego

21.06.2011r. godz. 17.00 KL. 0-3

22.06.2011r. godz. 9.00 GIMNAZJUM

                    godz. 10.30 KL. IV-VI

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 22.06.2011r. godz. 8.00 w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza

 

"Aktywnie po zdrowie"

  W roku szkolnym 2010/2011 klasa 2c pod przewodnictwem Agnieszki Kozłowskiej i Elżbiety Marcinkiewicz brała udział w Ogólnopolskim Konkursie „Aktywnie po zdrowie”. Celem konkursu była przede wszystkim obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej dzieci. Zespół klasy 2c zajął 45 miejsce na 386 biorących udział w konkursie zespołów z całej Polski.

Autor: Elżbieta Marcinkiewicz

 

Maj 2011 r.

Rajd rowerowy

  W dniu 21 maja odbył się rajd rowerowy organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Beatę Plutkę, p. Karolinę Borczuch oraz p. Łukasza Bełtowicza. Na rajd ze szkoły zapisało się 9 osób, jednak na zbiórce w lesie kapturskim stawiło się 6 uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych. Ponieważ nauczyciele wyrazili zgodę na udział osób spoza naszej szkoły, dołączyło do nas pięcioro uczestników z „Czachowskiego”, „Gastronomika” oraz „Skórzanki”. Nad grupą czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz p. Przemysław Barzycki. Około godz. 10:30 wystartowaliśmy w kierunku Janiszewa. Mieliśmy do pokonania ponad 30km. Jechaliśmy wiejskimi drogami, podziwiając po drodze piękno przyrody. Pogoda była słoneczna, a trasa bezpieczna. Nauczyciele dostosowali tempo do możliwości fizycznych każdego z uczestników rajdu. Postoje odbywały się w ładnych i cichych miejscach, gdzie mieliśmy czas na odpoczynek i małą przekąskę. Celem naszej wyprawy był Gulin. Odpoczywaliśmy nad stawami. Następnie zwiedziliśmy stary, ponad 90-letni młyn, który obecnie napędzany jest przy pomocy wodnej elektrowni. Oprowadził nas po nim właściciel pan Stańczykowski. Wszystko było bardzo interesujące, a szczególnie funkcjonowanie urządzeń, które zostały uruchomione specjalnie dla nas. W ten sposób połączyliśmy naukę z zabawą.

  Chciałabym, aby częściej były organizowane tego typu wyjazdy, gdyż są bardzo interesujące. Warto czasem zapomnieć o lekcjach w szkole i spędzić czas właśnie w taki sposób. Wszystko dzięki nauczycielom, którzy zorganizowali ten rajd.

  Autor: Aneta Szymańska, kl. 3gC

 

Konkurs recytatorski w ramach Turnieju „Czarodzieje słowa”

  18 maja 2011 roku troje uczniów naszego gimnazjum – Aleksandra Świtka kl. 3gD, Aleksandra Wojcieszak kl. 3gD i Jacek Zelga kl. 1gA - wzięło udział w konkursie recytatorskim w ramach Turnieju „Czarodzieje słowa” organizowanym przez Centrum Kultury „Południe” i Kolegium Licencjackie UMCS w Radomiu. Ich zadaniem była recytacja dwóch wierszy polskich autorów.

  W jury zasiedli dr Urszula Majer – Baranowska z UMCS, pan Ireneusz Chorosiński, dyrektor Kolegium Licencjackiego w Radomiu, pani Magdalena Urbańska i pan Zbigniew Zieliński, dyrektor Centrum Kultury „Południe”. Oceniali oni ok. 40 uczestników z radomskich szkół ponadpodstawowych. Po przesłuchaniach chwalili bardzo dobry dobór tekstów do wieku, dojrzałość recytatorską oraz uwrażliwienie na piękno języka polskiego. Zwycięzcy zostali nazwani „czarodziejami słowa”. Wśród nagrodzonych znalazła się Aleksandra Wojcieszak – otrzymała ona wyróżnienie za recytację wierszy Wisławy Szymborskiej i Zygmunta Wojdana.

  W ramach tego samego Turnieju w czwartek19 maja odbył się konkurs dziennikarski. Nasze gimnazjum reprezentowała uczennica klasy 3gD – Aleksandra Świtka. Wybrała do swojej pisemnej prezentacji temat: „Kibic – to temat wstydliwy, pozostający często w kryminalnej otoczce. Udowodnij, że może być inaczej.”. Jej praca spodobała się jury (pracownikom naukowym UMCS) i Ola zdobyła II miejsce.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych konkursów!

  Autor: Irmina Warmiak

 

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Tolkienada – spotkajmy się w Śródziemiu”

  Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu.

  Do eliminacji szkolnych, które odbyły się 9 maja 2011 roku przystąpiło sześciu uczniów z klas gimnazjalnych. Trzech najlepszych reprezentowało naszą szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach 18 maja w PG nr 3. Ernest Bednarczyk z klasy 3gA, Michał Piwoński i Przemysław Kaleta z klasy 2gD wykazali się ogromną wiedzą z zakresu twórczości Tolkiena. Po burzliwej i długiej dogrywce ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne!

 

VII Przegląd Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”

  W VII Przeglądzie Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”, który odbył się 6 maja 2011 roku w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu, wzięło udział 131 osób z 16 szkół podstawowych i gimnazjów z Radomia i 7 spoza naszego miasta, ale należących do diecezji radomskiej. Najodleglejszą szkołą uczestniczącą w konkursie było Publiczne Gimnazjum z Fałkowa.

  Konkurs literacki, recytatorski, plastyczny i wiedzy o Janie Pawle II ma na celu uczczenie pamięci naszego papieża, pogłębienie wiedzy o nim, zapoznanie się z twórczością, jak również rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży. Przegląd honorowym patronatem objął biskup radomski Henryk Tomasik. W działania związane z tą cykliczną już imprezą włącza się aktywnie proboszcz Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza ksiądz kanonik Czesław Wawrzyńczak oraz księgarnia św. Kazimierza należąca do kurii diecezjalnej. Wielkim wsparciem jest dyrektor Zespołu szkół Integracyjnych pani Halina Marciniak.

  W tym roku tematyka prac literackich związana była z błogosławieństwami i nawiązywać miała zarówno do życia Jana Pawła II, jak i współczesnych relacji międzyludzkich. Konkurs wiedzy sprawdzał znajomość faktów z życia Karola Wojtyły od urodzenia do przyjęcia święceń kapłańskich oraz informacje dotyczące szóstej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1997 r. Na konkurs recytatorski uczniowie przygotowywali dwa wiersze: jeden autorstwa Karola Wojtyły, drugi o Janie Pawle II. W ramach konkursu plastycznego uczniowie młodszych klas szkół podstawowych tworzyli w dowolnej technice „Serce dla papieża” (jeden z uczestników przygotował nawet chlebek w kształcie serca). Hasło dla klas 4-6 brzmiało: „Błogosławiony Jan Paweł II – blisko Boga i ludzi”, natomiast klasy gimnazjum przygotowywały prace na temat Jana Pawła II w Rzymie.

  Na przegląd, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 r., zgłasza się corocznie coraz więcej szkół zainteresowanych tematyką i możliwością mówienia o Janie Pawle II w sposób interdyscyplinarny. W ten bowiem sposób osoby o różnorodnych talentach mogą pokazać swoje umiejętności w szerszym gronie.

  Mamy nadzieję tworzyć następne edycje przeglądu, póki sił nam starczy i póki będą chętni, by przyjeżdżać na konkurs. Cieszymy się, widząc w kolejnych latach tych, którzy nas odwiedzali wcześniej, jak i nowe twarze. Budzi to w nas poczucie, że robimy coś wartościowego. Kolejna edycja za rok!

  WYNIKI

  Autor: Irmina Warmiak

 

Otwarcie wystawy Honorowi Obywatele Miasta Radomia – Jan Paweł II

  5 maja 2011 roku o godz. 12.45 w naszej szkole została otwarta wystawa Honorowi Obywatele Miasta Radomia – Jan Paweł II zorganizowana z inicjatywy wiceprezydenta Ryszarda Fałka.

  Wystawa poświęcona Patronowi naszej szkoły jest drugą z cyklu przybliżającego radomianom honorowych obywateli Radomia. Przez miesiąc będzie można oglądać ją w naszej szkole, później będzie „wędrowała” po innych radomskich placówkach oświatowych.

  Uroczystość rozpoczął program artystyczny „Trzeba iść po śladach...” przygotowany przez klasy 1a i 3a naszej szkoły podstawowej pod opieką pań: Małgorzaty Kozłowskiej, Walentyny Karbarz, Urszuli Mazurkiewicz i Agnieszki Szewczyk. Pani Halina Marciniak, dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II, przywitała serdecznie przybyłych gości na czele z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem, senatorem RP Wojciechem Skurkiewiczem i wiceprezydentem Radomia Ryszardem Fałkiem. Następnie zaproszeni goście byli świadkami wkopania lipy przed budynkiem szkoły od strony ul. Wjazdowej. Przy wybranych radomskich szkołach zostanie posadzonych 27 takich lip. Każde drzewo ma symbolizować jeden rok pontyfikatu Jana Pawła II.

  Wystawa składa się z ośmiu plansz, na których znajdują się fotografie oraz teksty biograficzne przygotowane pod kierunkiem księdza doktora Piotra Turzyńskiego przez Radomski Klub Środowisk Twórczych Łaźnia. Ekspozycja przedstawia dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły, drogę do kapłaństwa, symbole pamięci, kardynała Wojtyłę na ziemi radomskiej, papieża Jana Pawła II oraz Rodzinę Szkół Jana Pawła II.

  Jan Paweł II otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Radomia 30 listopada 2004 roku w Watykanie po uchwale Rady Miasta z 30 sierpnia 2004 r.

  Autor: Irmina Warmiak

 

Kwiecień 2011 r.

Wystawa Powiatowego Konkursu Plastycznego „PALMA, PISANKA, KARTKA ŚWIĄTECZNA”

  18 kwietnia 2011 w Domu Kultury „Borki” otwarta została wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „PALMA, PISANKA, KARTKA ŚWIĄTECZNA”.

  Uczniowie naszej szkoły jak zawsze licznie i z wielką ochotą przystąpili do konkursu. Przygotowali wiele prac, które zachwycały pomysłowością, doborem technik, wiosenną kolorystyką i precyzją wykonania.

  Wśród laureatów, którzy odebrali nagrody i dyplomy znaleźli się:

  • Natalia Olczak z klasy 4a,
  • Gutkowska z klasy 6d,
  • Mateusz Jesionek z klasy 5B.

  Bardzo cieszymy się, że w ten sposób uczniowie nie tylko pokazują swoje talenty plastyczne, ale wykazują się znajomością tradycji świątecznych.

  Laureatom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

  Autor: Anna Niziołek

 

„Trzeba iść po śladach…” Jan Paweł II

  1 maja 2011 roku odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Pragniemy przygotować naszych najmłodszych uczniów do tego wielkiego wydarzenia i przybliżyć im niezwykłą postać Jana Pawła II. Oni nie mogli spotkać osobiście Papieża, dlatego ważne jest, aby umożliwić im poznanie życia, pontyfikatu i najważniejszych myśli przesłania papieskiego, w formach bliskich dzieciom.

  W związku z tym, w miesiącu poprzedzającym beatyfikację, nauczyciele nauczania zintegrowanego przeprowadzają dla uczniów klas 0-III zajęcia, na których dzieci mogą lepiej poznać postać Ojca Świętego. Nasza szkoła otrzymała materiały z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, które wykorzystujemy do zorganizowania zajęć z dziećmi. Wiele klas obejrzało już film rysunkowy pt.”Jan Paweł II. Historia papieża Polaka” w świetlicy szkolnej, a także wykonało albumy o naszym Wielkim Patronie, które są wyeksponowane na wystawie w holu szkolnym pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. W ciągu całego miesiąca uczniowie uczą się ulubionej pieśni Jana Pawła II, pt. „Barka” oraz hymnu rodziny szkół JPII na tę samą melodię pt. ”My, Jana Pawła uczniowie”. Pod koniec kwietnia – tuż przed beatyfikacją, planowana jest prezentacja multimedialna połączona z widowiskiem słowno-muzycznym zawierająca najważniejsze chwile z życia Ojca Świętego, przygotowywana przez uczniów klasy I a i III a wraz ze swoimi paniami. Na tablicach w holu szkolnym prezentowane są najważniejsze myśli Ojca Świętego, fotografie przedstawiające Papieża wśród dzieci, kalendarium z Jego życia. Pragniemy, aby Jan Paweł II pozostał na zawsze w sercach uczniów naszej szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA

  Organizatorzy:

  Walentyna Karbarz

  Małgorzata Kozłowska

  Urszula Mazurkiewicz

  Agnieszka Szewczyk

 

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny „Mali przyrodnicy na start” dla klas młodszych szkół podstawowych

  Dnia 7 kwietnia 2011r w PSP nr 21 odbył się Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy „Mali przyrodnicy na start” współorganizowany przez RODON, w którym drogą eliminacji (wewnątrzszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny dla klas III) wzięli udział uczniowie kl. III a: Anna Nowak, Antoni Kochanowski i Kamil Szczepanowski oraz uczennica kl. III c Agnieszka Białek. Uczestnicy mieli przygotować prezentację artystyczną o tematyce przyrodniczo-ekologicznej oraz rozwiązać test. W konkursie brało udział 11 zespołów z radomskich szkół. Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom artystyczny i w ciekawy, zróżnicowany sposób zachęcały do ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, dbania o naszą planetę Ziemię, rolnictwa ekologicznego. Komisja konkursowa była pod wielkim wrażeniem wiedzy prezentowanej przez uczestników. Zespoły uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

  Autor: Walentyna Karbarz

 

W oczekiwaniu na beatyfikację Jana Pawła II - patrona naszej szkoły

  02.04.2011r przeżywaliśmy 6 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II – patrona naszej szkoły. Uczniowie kl. IV pod przewodnictwem pani katechetki Wiesławy Buczek przygotowali z tej okazji dla dzieci klas młodszych apel. Wszyscy w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji. Nie zabrakło głosu Papieża skierowanego do Polaków podczas ostatniej wizyty w naszym kraju w 2002 r. na krakowskich Błoniach, wspólnej modlitwy oraz odśpiewanej wraz ze zgromadzonym wówczas ponad 2,5 milionowym tłumem, ulubionej pieśni Ojca Świętego „Barki”. Na koniec uczniowie złożyli pod portretem Jana Pawła II wiązankę kwiatów.

  Autor: Walentyna Karbarz

 

I Zawody Gimnastyczne

  1 kwietnia 2011 w Zespole Szkół Integracyjnych odbyły się I Zawody Gimnastyczne dla dziewcząt z kl. IV – VI. Oprócz uczennic naszej szkoły gościliśmy u siebie reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Radomiu. Organizatorami zawodów były p. Karolina Borczuch i p. Beata Plutka. Nad sprawnym przebiegiem czuwali również: p. Izabela Czarnecka, p. Kamil Sokołowski, p. Łukasz Bełtowicz oraz p. Łukasz Chrustowicz.

  Po uroczystym otwarciu dokonanym przez panią wicedyrektor Małgorzatę Szewczyk przed publicznością wystąpiły uczennice klasy 1b i 1c szkoły podstawowej. Dziewczęta zaprezentowały układ taneczny z wykorzystaniem wstążek gimnastycznych przygotowany wspólnie z p. Beatą Plutką. W jury zasiadły: dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 pani Dorota Duchnik, pani wicedyrektor Małgorzata Szewczyk oraz mistrzyni Radomia w gimnastyce szkół gimnazjalnych Paulina Duchnik. Gośćmi honorowymi były pani dyrektor Halina Marciniak oraz pani wicedyrektor Elżbieta Kowalczyk. Publiczność tworzyli przedstawiciele Rady Rodziców (sponsora zawodów), rodzice oraz uczennice wspierające swoje koleżanki.

  Zawody rozegrano w czterech konkurencjach, w których zwyciężyły następujące zawodniczki:

  Układ pojedynczy obowiązkowy:

    I miejsce: Natalia Wójcicka PSP 14

    II miejsce: Aleksandra Strojna PSP 14

    III miejsce Wiktoria Pastuszka PSP 8

  Układ dwójkowy obowiązkowy:

    I miejsce: Marta Kwaśniewska, Wiktoria Przygodzka PSP 14

    II miejsce: Aleksandra Strojna, Natalia Wójcicka PSP 14

    III miejsce: Katarzyna Siwierska, Aleksandra Kucharska PSP 8

  Układ pojedynczy dowolny z muzyką:

    I miejsce: Wiktoria Przygodzka PSP 14

    II miejsce: Wiktoria Pastuszka PSP 8

    III miejsce: Marta Kwaśniewska PSP 14

  Układ dwójkowy dowolny z muzyką:

    I miejsce: Wiktoria Pastuszka, Izabela Rutka PSP 8

    II miejsce: Aleksandra Dobosz, Olga Żelazowska PSP 14

    III miejsce: Aleksandra Strojna, Natalia Wójcicka PSP 14.

  W imprezie wzięło udział 12 uczennic z PSP nr 14 oraz 9 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8.

  W przerwie pomiędzy konkurencjami wystąpiły uczennice kl. VIb i VIc w układzie z wstążkami gimnastycznymi przygotowanym przez p. Karolinę Borczuch. Nagrody wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych pani Halina Marciniak. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy dyplom i upominek, a zwyciężczynie poszczególnych konkurencji również nagrody rzeczowe.

  Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim zawodniczkom biorącym udział w zawodach i członkom jury. Szczególne podziękowania otrzymała prowadząca imprezę p. Karolina Borczuch, która przygotowała wraz z p. Kamilem Sokołowskim uczennice do występów, a przede wszystkim była pomysłodawcą zorganizowania I Zawodów Gimnastycznych. Miejmy nadzieję, że będzie to impreza cykliczna.

ZOBACZ ZDJĘCIA

  Autor: Beata Plutka

 

Marzec 2011 r.

Poprawa jakości kształcenia - pilotaż

  Rozpoczęliśmy wdrażanie nowych przepisów dotyczących organizowania pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Ze względu na nasze doświadczenie w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostaliśmy objęci pilotażem wdrażania nowych rozwiązań prawnych w ramach projektu systemowego pn. „Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” realizowanego przez Departament Zwiększania Szans Edukacyjnych w Ministerstwie Edukacji Narodowej w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałania 3.3.3 Modernizacja treści i metod kształcenia - projekty systemowe.

Mamy nadzieję, że udział w pilotażu przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia nie tylko w naszej szkole, ale również w mieście

 

Pierwszy Dzień Wiosny

  Widziany oczami nauczycieli:

  Pierwszego dnia wiosny szare, granatowe i czarne stroje szkolne ustąpiły miejsca kolorowym i wyjątkowo wiosennym przebraniom. Uczniowie klas gimnazjalnych jednogłośnie krzyknęli … „MAMY STRASZNY TALENT” i zgodnie z wylosowaną wcześniej tematyką, przygotowali próbkę swoich umiejętności. Występy oceniało profesjonalne jury:

  1. pani dyrektor Halina Marciniak- specjalista dykcji, emisji głosu i wyrazistej mowy, jako surowa Elżbieta Zapendowska,
  2. pani Anna Niziołek – znawczyni sztuki, piękna i wyrażania uczuć, która wcieliła się w rolę równie wrażliwej Małgorzaty Foremniak,
  3. oraz pan Piotr Spólny – koneser młodzieżowej muzyki i lansu, jako wszechwiedzący i krytyczny Kuba Wojewódzki.

  Uczniowie przygotowali krótki występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne a także teatralne. Osobiście przygotowali stroje. Mogliśmy podziwiać ich w kreacjach: służby zdrowia, nauczycieli, pidżamowców, małych dzieci, wojska, Indian, w ciekawych nakryciach głowy, kosmitów, jaskiniowców oraz wampirów.

  Jury, choć dość ostro oceniało wszystkie występy, nie szczędziło słów uznania i podziwu dla talentów i pomysłowości poszczególnych grup. Najwyżej oceniło występy uczniów klasy 2gA (małe dzieci) oraz 3gC (jaskiniowcy), którzy zajęli egzekwo pierwsze miejsce.

  Było o co walczyć, bo nagroda to jakże miły dla uczniów jeden dzień bez pytania i sprawdzianów.

  Występy uświetnił pokaz mody wiosennej, podczas którego mogliśmy podziwiać stroje wieczorowe, sportowe i plażowe. Dzięki wspaniałym modelkom (chłopcom z klas 1gB, 1gC, 2gC oraz 2gD) nie zostaniemy w tyle za najnowszymi trendami mody.

  Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.

  Autor: Renata Jesionek

 

  Widziany oczami uczniów:

  21 marca to zawsze „świątecznie” przez uczniów obchodzony Pierwszy Dzień Wiosny.

  Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „ Mam straszny talent”. Ocenie jury podlegał – najkrócej mówiąc – talent do... tańca i stroju. Przedstawiciele każdej klasy gimnazjalnej wykonywali układ taneczny do wybranej muzyki. Dodatkowo zwracano uwagę na stroje, w których występowali uczestnicy „show”: klasa 1ga przebrała się za lekarzy, 1gb – za nauczycieli, 1gc – w piżamy, 2ga – za małe dzieci, 2gc – za żołnierzy, 2gd – za Indian, 3ga – za dresiarzy, 3gb – za kosmitów, 3gc - za ludzi pierwotnych i 3gd – za wampiry. Wszystkie zespoły świetnie się zaprezentowały, lecz zwycięzców nie mogło być wielu: najlepsze, według jury, okazały się występy klas 2ga i 3gc. W nagrodę otrzymały jeden dzień bez kartkówek i odpowiedzi.

  Po konkursie odbyły się międzyklasowe rozgrywki w piłkę siatkową. Wygrała je reprezentacja klas drugich.

  Dla smakoszy i tych , którzy ciągle są na diecie, niespodziankę przygotowały klasy 2ga i 2gd – dzięki nim na długiej przerwie mogliśmy spróbować zdrowej żywności i obliczyć swój współczynnik BMI.

  Autor: Szymon Warmiak, kl.2ga

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

  22 marca 2011 roku w naszej szkole obchodziliśmy nieco spóźniony Pierwszy Dzień Wiosny połączony z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca PSP nr 14. Z tej okazji, zamiast lekcji, na sali gimnastycznej zostały urządzone różne gry i konkursy. Na początek zagrała dla nas świetna kapela, którą tworzyli chłopcy z klas szóstych. Grali na perkusji, gitarze basowej oraz elektrycznej. Posłuchaliśmy również piosenek w wykonaniu Dominiki Sowińskiej i Aleksandry Świtki – naszych starszych koleżanek z gimnazjum oraz Kasi Łączyńskiej z klasy 6. Następnie pani dyrektor powiedziała kilka słów o jeździe konnej o skokach przez przeszkody. Aby łatwiej było nam zrozumieć ten sport, na salę gimnastyczną został wprowadzony kucyk Śnieżka! Obejrzeliśmy również strój do jazdy konnej. W tym dniu podziwialiśmy także gibkość ciał naszych koleżanek, które trenują gimnastykę artystyczną. Natomiast chłopcy z klasy 6b pokazali elementy gry w piłkę koszykową. Pokaz zakończył się mistrzowskimi „wsadami” piłek do kosza.

  Rozstrzygnięty został również Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca PSP nr 14. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 11 klas. Poprzez głosowanie przeprowadzone wśród uczniów klas 4 – 6 wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła pływaczka Adrianna Mendyk.

  Na zakończenie części artystycznej odbył się ekscytujący pokaz mody wiosennej. Wzięło w nim udział ponad trzydzieści przyszłych modelek. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się efektownie, a rywalizacja wzbudzała emocje. Wspólną zabawę zakończyły mini rozgrywki sportowe pomiędzy klasami. Impreza była bardzo udana, podobnie jak towarzysząca pierwszym dniom wiosny słoneczna pogoda.

 Autor: Julia Bedyk klasa 4a

 

Witaj wiosno

  W marcu 2011 klasa 2c przygotowała przedstawienie pt. „Witaj wiosno” dla uczniów klas 0-3 SP. Uczniowie zaprezentowali zwyczaj Powitania Pani Wiosny i pożegnania Pani Zimy z wykorzystaniem wierszy, pokazów i piosenek. Inscenizacja przygotowana była pod kierunkiem Elżbiety Marcinkiewicz i Agnieszki Kozłowskiej.

  Autor: Elżbieta Marcinkiewicz

 

Ciekawostki świetlicowe

  W świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu pod hasłem „ Ciekawe zawody – ciekawi ludzie”. Tym razem gościliśmy Pana Andrzeja Wronę – operatora kamery pracującego w telewizji POLSAT. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat jego zawodu. Miały okazję zobaczyć profesjonalną kamerę, poczuć się operatorem i prezenterem telewizyjnym.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowych Badaniach PISA

  Zostaliśmy wylosowani spośród 400 gimnazjów z całej Polski do wzięcia udziału w „Programie Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów”. 9 marca 2011 r. gościliśmy przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk, którzy zajmują się wdrożeniem programu.

  Wylosowano 25 uczniów z naszej szkoły, którzy następnie uczestniczyli w tym badaniu. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań z zakresu rozumienia tekstu pisanego oraz umiejętności rozumowania w zakresie przedmiotów przyrodniczych i ścisłych.

  Celem PISA jest uzyskanie porównywalnych danych o umiejętnościach uczniów, którzy ukończyli piętnasty rok życia w celu poprawy jakości nauczania i organizacji systemów edukacyjnych. Przedmiotem badania są umiejętności uczniów uporządkowane następująco: czytanie i rozumowanie w naukach humanistycznych, matematyka oraz rozumowanie w naukach przyrodniczych. Te trzy dziedziny uważa się za decydujące o możliwościach dalszego rozwoju. Program PISA bada, jaką wiedzę i umiejętności, potrzebne w dorosłym życiu, posiadają uczniowie gimnazjów.

  Na podstawie otrzymanych wyników szacuje się poziom umiejętności każdego ucznia. Pomiar opiera się na pytaniach wielokrotnego wyboru i pytaniach otwartych, wymagających ułożenia przez ucznia własnych odpowiedzi.

  Polska z roku na rok wypada w tym badaniu coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że i w tym roku nasz kraj osiągnie wysokie miejsce, do którego przyczynią się między innymi uczniowie naszej szkoły!

  Autor: Weronika Wiosna kl. 3gA

 

Luty 2011 r.

Przedstawienie w Teatrze "Roma"

  Nareszcie! Długo czekaliśmy na ten wyjazd...Mijały dni...aż nadszedł 8 lutego 2011r. Po raz kolejny miłośnicy teatru z naszej szkoły wybrali się do stolicy, do teatru ,,Roma", na niezwykły spektakl „Les Miserables”, który powstał na podstawie powieści Wiktora Hugo „Nędznicy”.

  Akcja „Nędzników” rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Francji. Jean’a Valijean’a (którego grał Janusz Kruciński) skazano na dziewiętnaście lat więzienia za kradzież bochenka chleba. Pomimo warunkowego zwolnienia nie umie odnaleźć się w świecie, poza więziennymi kratami. Łamie warunki zwolnienia, popełniając drobne wykroczenia, przez co ściąga na siebie uwagę inspektora policji Javerta (w tej roli zobaczyliśmy Łukasza Dziedzica). Valijean chce się ukryć. Pod nazwiskiem M. Madeleine staje się przedsiębiorcą z sukcesami, dobroczyńcą i burmistrzem miasta. Adoptuje Cosette (graną przez Paulinę Janczak), nieślubne dziecko ubogiej kobiety, Fantine. Valijean kocha Cosette jak własną córkę. Nie może pogodzić się z tym, że ta jest już prawie dorosła. W tym czasie córka Fantine zakochuje się w Mariusie i spotyka z nim w tajemnicy przed przybranym ojcem. Niestety, ich sekret nie trwa długo. Valijean czyta list Mariusa do Cosette i dowiaduje się o ich romansie. Pomimo tego nic nie mówi córce. Ojciec i ukochany dziewczyny spotykają się jednak na rewolucyjnej barykadzie, kiedy to Marius zostaje ranny. Ratuje go Valijean, uciekając kanałami Paryża. Spektakl kończy wzruszająca scena śmierci Valijeana oraz wesele Mariusa z Cosette.

  Jak zwykle w „Romie” muzyka, scenografia, efekty oraz gra aktorów były niesamowite. Wszyscy wracaliśmy pod wielkim wrażeniem tego spektaklu. Podróż upłynęła na rozmowach o naszych odczuciach oraz na tradycyjnym juz śpiewie karaoke.

  Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

 

  Autor: Milena Jarosz kl.3gC

 

Styczeń 2011 r.

Koncert kolęd i pastorałek

  25 stycznia 2011 r. w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru ,,Kantylena”. Tworzą go uczniowie i uczennice z Zespołu Edukacji Gimnazjalnej i Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu. Chór został założony w 2004 roku, od tego czasu koncertował w Polsce oraz za granicą. Wielokrotnie został nagrodzony na różnych konkursach.

  W wykonaniu a cappella usłyszeliśmy między innymi:

  1. „Wśród nocnej ciszy”,
  2. „Gdy śliczna Panna”,
  3. „Gdy się Chrystus rodzi”,
  4. „Triumfy króla niebieskiego”.

  Koncertu wysłuchaliśmy z dużą uwagą, a młodych artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami.

 

  Autor: Julia Bedyk, klasa 4a

 

Karnawał w naszej szkole

  Widziany oczami dorosłych

  W środę 12 stycznia 2011 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0 – III. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy (nawet niektóre panie wychowawczynie) przybyli w przebraniach.

  Imprezę wspaniale prowadziła królewna Śnieżka (pani Emilia Kowalska) wraz ze swoimi krasnalami (uczennice i uczniowie z klas III gimnazjum). Doskonała oprawa muzyczna (za którą odpowiadał DJ Jasiek) wprowadziła wszystkich w szampański nastrój. Dzieci tańczyły do rytmów swoich idoli: Sabriny Lady Gagi, Feel, itp. Nie zabrakło także tradycyjnych rytmów „Kaczuszek”, „Makareny”, „Pszczółki Mai” oraz piosenek Majki Jeżowskiej. Wszystkim dopisywał dobry humor.

  Ta zabawa na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

  Autor: Walentyna Karbarz

 

  Widziany oczami dzieci

  12 stycznia 2011 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy dla klas 0-3. Impreza trwała od godz. 15.30 do 18.00.

  Na zabawę dzieci przybyły przebrane za różne postaci z bajek. Tak więc na sali było mnóstwo królewien, księżniczek, czarodziejek, cyganek oraz rycerzy, królewiczów, spidermanów czy supermanów. Wszyscy tworzyli barwny tłum osób chętnych do zabawy. Wodzirejem balu była pani Emilia Kowalska - nasz nauczyciel bibliotekarz - która wcieliła się w postać Śnieżki. Jak na królewnę przystało, przybyła ze swoimi pomocnikami - krasnoludkami. Byli to uczniowie gimnazjum - Milena Jeżak, Jakub Iwański, Magdalena Dobosz, Karolina Trawczyńska i Alicja Węglicka, które pomogły zorganizować dobrą zabawę.

  Operatorem muzyki był Jan Popczyński, uczeń klasy 3 gimnazjum - nazwany przez Śnieżkę krasnalem Marudą.

  Moim zdaniem zabawa naprawdę można nazwać udaną.

 

 Autor: Milena Jeżak, kl. 1gA

 

  We wtorek 11 stycznia o godzinie 16.00 odbyła się dyskoteka szkolna dla klas 4-6. Uczniowie gimnazjum zadbali o muzykę, do której świetnie się tańczyło. Bardzo się ucieszyłam, kiedy usłyszałam moją ulubioną piosenkę.

  Czasem bywało śmiesznie i zabawnie. Tańczyłam cały czas, więc pod koniec dyskoteki czułam zmęczenie i bolały mnie nogi! Jednak i tak było ekstra! Tańczyłam z moją przyjaciółką, która chodzi do 5. klasy. Obie byłyśmy wystrzałowo ubrane.

  Ta dyskoteka była fantastyczna. Mam nadzieję, że będzie organizowanych więcej takich zabaw.

 

  Autor: Ola Dziedzic, kl. 4 a

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Grudzień 2010 r.

Konkurs "Świąteczna choinka"

  Konkurs plastyczny „Świąteczna choinka” przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Każda z klas otrzymała dwie choinki wykonane z zielonego brystolu. Zadaniem uczniów było jak najpiękniejsze i pomysłowe wspólne ozdobienie otrzymanych „drzewek”. Prace powstały pod kierunkiem wychowawców.

  Ozdobione choinki zostały ocenione przez komisję, w skład której weszli: pani dyrektor, nauczyciele (w tym nauczyciel plastyki) oraz uczniowie klas „0”.

  W wyniku pracy komisji zdecydowano, że najpiękniejsze prace wykonały klasy:

  1. spośród klas czwartych - klasa IV d,
  2. spośród klas piątych - klasa V b,
  3. spośród klas szóstych - klasa VI b.

  Wszystkim wykonawcom prac serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

  Autor: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

Wigilia w szkole

  Środa 22 grudnia upłynęła pod znakiem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy byli ubrani w nasz uroczysty strój – togi, młodsi uczniowie w białe koszule i ciemne spódnice lub spodnie. O 10.15 klasy 4-6 i gimnazjum zebrały się na holu w gimnazjum. Tam przewodniczący klas podzielili się z panią dyrektor Haliną Marciniak opłatkiem. Samorząd szkolny przygotował krotki występ artystyczny. Aleksandra Świtka z kl. 3gD wyrecytowała piękny wiersz o tematyce świątecznej, a Karolina Zawierucha z kl. 3gC zaśpiewała dwie tradycyjne kolędy, które wprawiły wszystkich w świąteczną zadumę. Po złożeniu życzeń przez panią dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się wigilie klasowe.

 

  Autor: I. Warmiak

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wigilia w szkole

  Dzieci uczęszczające do świetlicy w ZSI im. Jana Pawła II aktywnie wzięły udział w akcji wspierającej Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Wykonały prace (motywy bożonarodzeniowe malowane na szkle oraz kartki świąteczne ), które zostały przekazane na rzecz tegoż hospicjum.

 

  Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy!

 

  Nauczyciele świetlicy

 

ZOBACZ PRACE UCZNIÓW

 

Mikołajki

  Wszyscy wiemy, że 6 grudnia jest Dniem Świętego Mikołaja. W naszej szkole - jak co roku - również odbyły się mikołajki. Mikołaj odwiedził dzieci w klasach szkoły podstawowej i wręczył im paczki pełne słodyczy. Natomiast uczniowie gimnazjum otrzymali bilety do kina na film wybrany wspólnie z wychowawcami.

 

Listopad 2010 r.

92 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

  10 listopada 2010 r. z okazji 92. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole został zorganizowany koncert pieśni i piosenek. Wykonywali je uczniowie i uczennice ze szkoły podstawowej i gimnazjum:

  1. Eliza Stolarek, Zuzia Karbarz, Aleksandra Dudek i Aleksandra Gil zaśpiewały "Rotę",
  2. Małgorzata Haruba - "Wojenko, wojenko",
  3. Aleksandra Świtka i Anna-Maria Frejtag – „Pierwszą brygadę",
  4. Anna Nagrodzka, Katarzyna Nowak i Aleksandra Dziedzic - "Przybyli ułani",
  5. Aleksandra Ryszewska i Marek Rybiński - "O mój rozmarynie",
  6. Zuzanna Wiosna, Nina Danisz i Aleksandra Dziedzic - "Piechotę",
  7. Ziemowit Byzdra, Wojciech Moczydłowski i Piotr Tęcza - "Pierwszą kadrową",
  8. Karolina Łęczycka - " Rozkwitają pąki białych róż",
  9. Karolina Zawierucha - "Biały krzyż".

 

  Koncert wszystkim bardzo się podobał. Szczególnie zapadła nam w pamięć „Pierwsza brygada" wykonana przez Annę-Marię Frejtag i Aleksandrę Świtkę.

 

Październik 2010 r.

Zbiórka publiczna na fundusz stypendialny Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

  Sprawozdanie

 

Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z Poezją”

  Za nami kolejna edycja cieszącego się ogromna popularnością wśród uczniów naszej szkoły Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy panią Beatę Wrzesień i Emilię Kowalską.

   Jak co roku uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie utwory w 4 kategoriach wiekowych. Oto szczegóły każdej z kategorii:

   Klasy „0” – konkurs odbył się 27.10.2010 roku w bibliotece szkoły podstawowej. Przed jurorami zaprezentowało się 36 Małych Recytatorów, z których zostali wyłonieni następujący laureaci:

  I miejsce:    Oliwia Dębska kl. 0C

                     Hubert Kaniewski kl. 0A

                     Mikołaj Kosiór kl. 0B

  II miejsce:   Izabela Jopkiewicz kl. 0B

                     Anna Piastowicz kl. 0D

                     Szymon Skawiński kl. 0B

                     Igor Tomczyk kl. 0C

  III miejsce:  Jakub Jurczak kl. 0C

                     Aleksandra Kowalska kl. 0C

                     Kinga Wójcik kl. 0C

   Klasy 1-3 szkoły podstawowej – przesłuchania odbyły się 20.10.2010 roku w bibliotece szkoły podstawowej. Spośród 35 Recytatorów jury wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce:    Antonina Kuszaj kl. 1B

                     Maria Żelazowska kl. 2C

  II miejsce:   Magdalena Jaroszek kl. 3A

                      Natalia Jędrzejewska kl. 2C

                     Jakub Oziębło kl. 2B

  III miejsce:  Emilia Karwat kl. 1B

                     Kacper Kuszaj kl. 3A

                     Agata Zagożdżon kl. 2C

   Klasy 4-6 - przesłuchania w tej kategorii wiekowej odbyły się 20.10.2010 roku w bibliotece gimnazjalnej. Jury w składzie: panie Agnieszka Iwańska, Dorota Nowak, Patrycja Skwira i Irmina Warmiak wyłoniło następujących zwycięzców:

  I miejsce:    Małgorzata Giermakowska kl. 4C

  II miejsce:   Anna Nagrodzka kl. 4C

  III miejsce:  Małgorzata Haruba kl. 4B

   Klasy 1-3 gimnazjum– najstarsi uczestnicy prezentowali swoje umiejętności recytatorskie 21.10.2010 roku przed jurorami: panią Martyną Kęsy, Emilią Kowalską i Irminą Warmiak. Nagrodzeni w tej kategorii to:

  I miejsce:    Aleksandra Świtka kl. 3gD

                     Aleksandra Wojcieszak kl. 3gD

  II miejsce:   Karolina Markiewicz kl. 1gC

  III miejsce:  Ernest Bednarczyk kl. 3gA

 

  Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodka nagrodę pocieszenia.

  Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę w pozaszkolnych konkursach recytatorskich.

 

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy… za rok!

 

  Autor: Emilia Kowalska

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

VII Prezentacje Recytatorskie poświęcone pamięci Marii Konopnickiej

  Prezentacje odbyły się dnia 27.10.2010 roku. Organizatorem konkursu był Dom Kultury Idalin znajdujący się przy ul. Bluszczowej w Radomiu.

  Naszą szkołę w kategorii gimnazjalnej reprezentowały: Weronika Sadza z klasy 2gD, Aleksandra Świtka i Aleksandra Wojcieszak – z klasy 3gD. Zaraz za podium znalazła się Ola Wojcieszak – została wyróżniona przez jurorów za recytację utworu „Preludium” autorstwa Marii Konopnickiej.

  Dołączamy się do gratulacji i czekamy na kolejne sukcesy.

 

  Autor: Emilia Kowalska, Irmina Warmiak

 

Turniej „Czarodzieje Słowa

  26 października 2010 roku w Centrum Kultury Południe odbył się Konkurs Recytatorski w ramach Turnieju „Czarodzieje słowa” 2010. Nasze gimnazjum reprezentowały Aleksandra Świtka i Aleksandra Wojcieszak (uczennice klasy 3gD) - laureatki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

  Każdy z uczestników recytował 2 utwory. Konkurencja była ogromna! Zgłoszonych uczestników było ponad siedemdziesięciu.

  Dziewczęta stanęły na wysokości zadania! Obie Ole zakwalifikowały się do finałowej 20-tki, a w ostatecznym rozrachunku Ola Świtka zdobyła zaszczytne III miejsce natomiast Ola Wojcieszak jedno z 4 wyróżnień.

  Gratulujemy sukcesu i… czekamy na jeszcze J

 

  Autor: Emilia Kowalska, Irmina Warmiak

 

X Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  6 października 2010 r. odbyła się kolejna - dziesiąta już - Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Na Jasnej Górze, jak co roku, zgromadziły się tysiące dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Obecnych było około dwadzieścia pięć tysięcy osób z ponad pięciuset placówek – zarówno przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych.

  Z naszej szkoły na Jasną Górę pojechało pięćdziesięcioro uczniów. Pielgrzymkę rozpoczęliśmy uroczystym powitaniem Krzyża, przy którym Jan Paweł II odmawiał swoją ostatnią drogę krzyżową. O godzinie jedenastej rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. Jej uroczystą oprawę podkreślały poczty sztandarowe tworzące z obu stron ołtarza niesamowitą kompozycję barw. Po nabożeństwie został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski, a następnie list Ojca Świętego Benedykta XVI.

  Na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

 

  Autor: Adrianna Iwańska

 

VIII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

  Nie tylko zdrowi uczniowie mogą pochwalić się swoją sprawnością fizyczną. Wiele osób niepełnosprawnych też potrafi zaimponować sukcesami sportowymi. 3 października 2010 r. w Skaryszewie odbyła się VIII Regionalna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Przybyli na nią zawodnicy z Pionek, Kozienic, Wierzbicy i Radomia. W imprezie wzięło udział kilkoro uczniów naszej szkoły. Byli to między innymi: Paulina Narożnik, Arkadiusz Dolega, Rafał Bojarski, Patryk Czyż. Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik znalazł konkurencję odpowiednią dla siebie. Mogli wziąć udział, np. w: rzucie lotką do tarczy, rzutach osobistych do kosza, rzucie woreczkiem do celu, slalomie na wózkach inwalidzkich czy piciu przez słomkę na czas. Wszyscy bawili się doskonale. Naszej reprezentacji udało się zdobyć miejsca na podium: Paulina Narożnik – trzecie miejsce w rzucie lotką do tarczy, a Arek Dolega drugie miejsce w slalomie na wózkach.

  Jesteśmy dumni z naszych sportowców i serdecznie życzymy dalszych sukcesów.

 

  Autor: Ada Iwańska

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wrzesień 2010 r.

Pokazy fizyczne 2010

  W dniu 24 września 2010r. wszystkie klasy trzecie wybrały się na niemal tradycyjną już wycieczkę na organizowane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie - Składowskiej oraz Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego pokazy fizyczne.

  Pierwszym jednak naszym przystankiem było muzeum Czartoryskich w Puławach. Największą uwagę w pałacu przykuwała imponująca kolekcja dzieł malarskich i portretów magnackich przodków, których czujny, srogi wzrok śledził każdy poczyniony przez nas krok. Niestety z racji dramatycznych dziejów tego miejsca nie zachowało się zbyt wiele eksponatów po słynnej familii.

  Po zwiedzeniu okazałej szlacheckiej posiadłości i krótkiej przerwie w malowniczym parku pałacowym, ruszyliśmy w dalszą trasę – tym razem już bezpośrednio do lublińskiego UMCS-u.

  Program tegorocznych pokazów podzielony był na cztery tematy:

  1. „Poprzez zabawę do praw fizyki”
  2. „Zjawiska optyczne – widzenie”
  3. „Dynamika ruchu obrotowego”
  4. „Zagrajmy w zimno – ciepło”

  Trudno ocenić, która część pokazów była najciekawsza. Wszystkie obfitowały w wiele fascynujących, niemal nierealnych doświadczeń, przy których nawet kilkoro uczniów klas naszej szkoły dostąpiło zaszczytu asystowania.

  Nawet, jeśli nie zawsze będziemy pamiętać wszystko, co w Lublinie zobaczyliśmy, to na pewno zapamiętamy jedno: Nauka to nie tylko ślęczenie nad książkami, ale ogromna, nieustająca przygoda, wciąż ukazująca nam coraz to nowsze drogi i potrafiąca na każdej z nich mocno nas zaskoczyć.

 

  Autor tekstu: Aleksandra Świtka – uczennica kl. 3gD

  Autor zdjęć: Jarosław Dąbrowski – nauczyciel fizyki

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  20 września br. w naszej szkole odbył się wiec wyborczy kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało sześć osób: Basia Kubala z 1gA, Jakub Wachowicz z 1gB, Szymon Warmiak z 2gA, Michał Piwoński z 2gD, Weronika Wiosna z 3gA i Ola Błach z 3gD. Każda z nich zaprezentowała swój program wyborczy, opowiedziała o planach i zamierzeniach. Wszyscy kandydaci złożyli wiele obietnic, ale nie wszystkie, niestety, są możliwe do zrealizowania. Naszą faworytką była Weronika. Uznaliśmy jej propozycje za najlepsze. Do wyborów podeszła z wielkim entuzjazmem oraz realnym spojrzeniem na rzeczywistość szkolną.

  22 września br. w szkole obowiązywała cisza przedwyborcza. Następnego dnia zostały przeprowadzone wybory. Każdy z uczniów otrzymał kartę do głosowania i mógł zagłosować na swojego faworyta.

  Wyniki ogłoszono 27 września br. Tak, jak się spodziewaliśmy, przewodniczącą została Weronika Wiosna z 3gA, a jej zastępcą Michał Piwoński z 2gD.

 

  Autorzy: Ada Iwańska, Ola Mendyk, Szymon Warmiak

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

  1 września o godz. 9.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2010/2011. Pani dyrektor Halina Marciniak serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i przybyłych rodziców.

  Życzymy samych szóstek w nowym roku szkolnym!