Luty 2008 r.

Nabór dzieci na rok szkolny 2008/2009

    Podania, o przyjęcie zdrowych dzieci, do klas "0" na rok szkolny 2008/2009, przyjmowane będą w dniach 26.03-04.04.2008r. Podanie powinno zawierać: nazwisko i imona dzieci, datę i miejsce urodzenia, pesel, adres oraz telefon kontaktowy rodziców.

 

Listopad 2007 r.

Niezapomniany wieczór w radomskim teatrze

    Na zakończenie VI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Radomiu na deskach Teatru Powszechnego zaprezentował swoją sztukę Teatr im. J. Osterwy z Lublina. Spektakl pt. „Isadora – opowieść o kobiecie” w reżyserii Marii Pietruszki Budzyńskiej przygotowali podopieczni WTZ Teatroterapia.

    Aktorzy Teatroterapii, chociaż niepełnosprawni, tworzą profesjonalne dzieła sztuki i odnoszą sukcesy na uznanych w Polsce prestiżowych festiwalach, konkursach (głównie przeznaczonych dla ludzi sprawnych). Grupa nauczycieli z naszej szkoły miała ogromną przyjemność uczestniczenia w tym niezwykłym wieczorze. Niezwykłym, bo nie było to zwyczajne przedstawienie.

    To historia sensacyjnego życia Isadory Duncan, pełnego wspaniałych występów, artystycznych pasji , miłości do tańca i muzyki oraz burzliwych romansów i osobistych tragedii. Historia ta została opowiedziana przez grupę niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn, którzy swoim własnym „językiem” próbują odkryć sedno tajemnicy życia, natury, miłości, tańca i muzyki. Niezwykli artyści znakomicie wprowadzili publiczność w atmosferę czasów, w których dane było żyć bohaterce przedstawienia i pokazali, jak wiele można przekazać za pośrednictwem niewerbalnych komunikatów.

 

  Autor: Renata Jesionek, Ewa Tatarek

 

Kapryśna Królewna – bajka z morałem w wykonaniu uczniów niepełnosprawnych

    Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Mazowieckim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Radość Tworzenia”. Ideą projektu jest prezentacja osiągnięć twórczych i terapeutycznych niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych, w różnych dyscyplinach artystycznych – od plastyki, poprzez muzykę, śpiew, ruch i taniec, po teatr i poezję.

    Festiwal stwarza możliwość wspólnej zabawy i pracy twórczej grupom dzieci i młodzieży z kilkudziesięciu placówek opiekuńczych, szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i szkół integracyjnych. Impreza jest okazją do integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z rówieśnikami zdrowymi, pomaga przełamywać bariery, przezwyciężać zahamowania, rozwijać wzajemną akceptację i tolerancję. Grupa młodych aktorów z naszej szkoły zaprezentowała przedstawienie pt. „Kapryśna Królewna – bajka z morałem”. Wystąpili w niej:

  • Paulina Stolarek – Królewna,
  • Dominik Błaszczyk – Książę,
  • Paweł Poneta – Dworzanin I,
  • Ernest Bednarczyk – Dworzanin II,
  • Martyna Świniarska – Pokojówka,
  • Piotr Góraj – Krasnal,
  • Krzysztof Szumacher – Stangret,
  • Adam Bińkowski – Czarodziej.

  Mieszkająca w dostatku Królewna, otoczona ludźmi gotowymi spełnić każde jej życzenie, mająca dość szarej codzienności i nudy, wyrusza w świat, by tam szukać szczęścia i przyszłego męża...

    Pierwsze kroki na scenie wypadły znakomicie. Młodzi artyści doskonale opanowali tekst i na przedstawieniu zaprezentowali się jeszcze lepiej niż na próbach.

    Grupa aktorów wspaniale poradziła sobie z tremą i pokazała, jak wiele radości czerpie z tego, co robi. Uczniowie sprawili radość nie tylko publiczności, ale w głównej mierze sobie nawzajem. Byli bardzo szczęśliwi, że mogli wziąć udział w takiej imprezie.

 

  Autor: Renata Jesionek, Ewa Tatarek

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Tydzień pod znakiem Comeniusa

    Już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole gości z zaprzyjaźnionych szkół w Rumunii i Francji. W poniedziałek (5.11.07) wieczorem powitaliśmy czworo dzieci, które przybyły do nas wraz z opiekunami. W szkole czekały na nich panie dyrektor, uczniowie i rodzice. Wszyscy staraliśmy się, aby czas spędzony w naszym kraju, był miłym wspomnieniem dla przybyłych gości.

    Wtorkowe przedpołudnie upłynęło pod znakiem nauki i szkoły. Dorośli oraz uczniowie zwiedzali naszą szkołę. Następnie dzieci poszły na lekcje wraz ze swoimi polskimi rówieśnikami, a dorośli zajęli się pracą nad projektem Sokrates Comenius. Natomiast po południu wszyscy (panie dyrektor, goście, uczniowie z grupy Sokrates Comenius oraz nauczyciele zaangażowani w pracę) pojechali do Siczek, aby lepiej poznać się. Mieli okazję podziwiać pokaz woltyżerki w wykonaniu dziewcząt z Międzyszkolnego Klubu Jeździeckiego CWAŁ. Następnie ze smakiem zjedli gorący bigos i pieczone w ognisku kiełbaski. Po tak smacznym posiłku długo śpiewali i bawili się w rytm piosenek ogniskowych.

    Środa upłynęła bardzo szybko. Wszystkim potrzeba było wiele energii, gdyż cała grupa pojechała zwiedzać Sandomierz. Obejrzeli obiekty sakralne miasta, piękny Rynek oraz Ratusz. W drodze powrotnej zatrzymali się w Bałtowie, gdzie czekały na nich „krwiożercze” dinozaury. Atrakcją czwartku był koncert wykonany przez młodych artystów. Uczniowie Szkoły Muzycznej w Radomiu zaprezentowali muzykę różnych krajów. Wysłuchaliśmy m.in. walca, poloneza oraz wiele innych utworów. Owacjom nie było końca. Czwartkowe popołudnie nasi goście spędzili spacerując po Radomiu, zwiedzając miasto i kupując pamiątki.

    W piątek o 5.00 wyruszyliśmy na Międzynarodowe Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Trudno było nam się rozstać , ale mamy nadzieję, że znowu spotkamy się w kwietniu – tym razem we Francji.

    Więcej informacji na temat wizyty gości z Francji i Rumunii, znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Sokrates Comenius.

 

  Autor: Dorota Banaś, Agnieszka Iwańska, Dorota Nowak, Katarzyna Suwała.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Październik 2007 r.

Dzień Patrona Szkoły

    „Jan Paweł II – obrońca godności człowieka”

    16 października 1978 roku, Arcybiskup Krakowski kardynał Karol Wojtyła, został wybrany papieżem i przybrał imię Jana Pawła II. Na pamiątkę tego dnia, 16 października każdego roku jest czasem szczególnej modlitwy za Jana Pawła II.

    Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny, ponieważ ten wielki Polak jest naszym patronem. Odświętny charakter tego dnia – Msza Święta, uroczyste stroje i kwiaty, pomaga nam pamiętać o Nim i Jego nauce. Jak co roku, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza. Ksiądz proboszcz, który mówił do nas podczas kazania przypomniał nam symbolikę tegorocznych obchodów – plakat ze zdjęciem Ojca Świętego rozmawiającego ze swoim niedoszłym zabójcą. Powiedział nam również o tym o tym, jak należy traktować swoich bliźnich. Przypomniał, jak papież kochał i jak wybaczał, nawet swoim nieprzyjaciołom. Ksiądz skłaniał nas do refleksji nad naszym stosunkiem do innych, dawał za przykład naszego Patrona.

    W tym szczególnym dniu, na zakończenie Mszy Świętej, pierwszy raz zaśpiewaliśmy wszyscy hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

  1. My, Jana Pawła uczniowie

      słowa ojca w czyn chcemy przemieniać

      pomagać ludziom i wciąż pamiętać

 

           Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują,

                  Twoje słowa, które uczą mądrością

                  Twoje czyny przepełnione miłością

                  by na zawsze czyste serce już mieć.

 

  2. Trudno być dobrym człowiekiem

      gdy świat pędzi i goni bez celu,

      dlatego razem przypomnieć warto.

 

           Ref. Twoje myśli, które drogi wskazują,

                  Twoje słowa, które uczą mądrością

                  Twoje czyny przepełnione miłością

                  by na zawsze czyste serce już mieć.

 

    Po mszy wszyscy uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły. Aby uczcić ten dzień przygotowaliśmy deklaracje, których wypełnienie obiecaliśmy naszemu Wielkiemu Patronowi. Przedstawiciele wszystkich klas złożyli swoje obietnice i kwiaty pod popiersiem Jana Pawła II.

    Wszyscy mamy mocne postanowienie dotrzymania słowa.

  Autor: Karolina Sperczyńska, Justyna Szewczyk

 

Wyjazd miłośników teatru do Warszawy

    Teatr „Buffo” i światowej sławy musical „Metro” był kolejnym celem zainteresowanych teatrem uczniów naszej szkoły. Wyjazd zaplanowano 16 października na godzinę dwunastą. Po kontroli policyjnej naszego autokaru „Anna” wszyscy zwarci i gotowi ruszyliśmy na podbój kolejnego musicalu. Podróż przebiegała bardzo przyjemnie i udało nam się dotrzeć na miejsce około godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. Dostaliśmy czas wolny, który w większości wykorzystaliśmy na zaspokojenie głodu w okolicznych fastfoodach i innego rodzaju knajpkach. Po powrocie pod Studio Buffo udaliśmy się, by obejrzeć sztukę. Sztukę o niespełnionych talentach i ambicjach młodych ludzi. Sztukę opowiadającą o miłości i śmierci. Sztukę perfekcyjną w każdym calu. Główna bohaterka – Anka – w pogoni za sceną udaje się na przesłuchanie do właściciela teatru Filipa. Jednak po przesłuchaniach zostaje odrzucona. W metrze spotyka Jana, w którym się zakochuje. Okazuje się on bratem Filipa i razem z innymi odrzuconymi talentami stwarzają musical nad musicalami. Jest o nich głośno wszędzie: w prasie, w mediach. Mają to, o co im chodziło, o czym marzyli. „Syn marnotrawny”, jakim okazuje się Filip, przychodzi do metra i prosi o powrót odrzuconych wcześniej ludzi na deski teatru. Wszyscy w wyznaczonym terminie udają się tam. Wszyscy oprócz Anki, która postanawia wyznać swoją miłość Janowi. Gdy ten odrzuca jej uczucie, rzuca się pod ostatnie metro...Wszystkie te sytuacje pięknie zgrane są z muzyką i śpiewem aktorów. Jak już to ująłem wcześniej, wszystko wykonane jest perfekcyjnie, a sam pomysł powinien dać Januszowi Józefowiczowi nominację do jakiejś poważnej nagrody. Ze źródeł własnych wiem, że ten reżyser jest strasznym tyranem oraz perfekcjonistą, tzn. że wszystko musi być tak, jak on chce. I to mamy pokazane w „Metrze”, właśnie tę perfekcję.

    Powrót do domu to senna atmosfera jesiennego wieczoru połączona z „terrorem” nauczycieli dotyczącym wstawania z siedzeń itp. (oczywiście wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo). Po przyjeździe i zameldowaniu się u pań opiekunek z osobą dorosłą można było odjechać do domu, by odpocząć przed kolejnym dniem edukacji.

    Miłośnikom sztuk teatralnych pozostaje czekanie na następny wyjazd.

 

  Autor: Tymon Markiewicz

 

Dzień Nauczyciela

    Dnia 12 października 2007 roku przeżywaliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski postanowił umilić ten dzień. Wraz z opiekunami SU, grupa uczniów przygotowała Randkę w Ciemno (formą i wykonaniem nie odbiegała ona od popularnego programu telewizyjnego).

    Na początku zabawy, prowadzący program - Zbigniew Chrząszcz (Krystian Zgrzebniak) przedstawił publiczności trzech kandydatów. Okazali się nimi: pan Piotr Spólny (nauczyciel języka angielskiego), pan Przemysław Barzycki (nauczyciel języka angielskiego) oraz pan Franciszek Bednarczyk (nauczyciel religii). Towarzysza na randkę wybierała Helenka, która przyjechała z Włoszczowej (uczennica - Malwina Jaskulska). Zadała 3 interesujące i dowcipne pytania. Po nich nadszedł czas trudnego wyboru. Zwycięzcą okazał się nie kto inny, jak pan Franciszek Bednarczyk. Nagrodą dla zwycięskiej pary był romantyczny spacer wokół szkoły!

    Krótką przerwę uprzyjemnili nam uczniowie z klasy IgD w piosence zespołu Ich Troje.

    Wtedy nadszedł czas na przedstawienie kandydatek. Okazały się nimi, dobrze nam znane: pani Urszula Szaran (nauczycielka historii), pani Anna Wachnicka (pani portierka) oraz pani Anna Niziołek (nauczycielka plastyki). Nasz kolega - Przemek Marcinkiewicz, wcielił się w rolę fana dyskotek, szukającego nowych znajomości w programie telewizyjnym. On również zadał swoje pytania. Wtedy ponownie nadszedł moment wielkiego wyboru. Atmosfera była tak napięta i gorąca, że można było ją kroić nożem na kawałki. W końcu poznaliśmy jego decyzję. Zwyciężyła pani Szaran. Nagrodą dla nowej pary był romantyczny obiad w stołówce szkolnej!

    Na zakończenie programu wystąpił Rafał Darecki jako mistrz muzyki elektronicznej - Jean Michale Jare. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Cieszyliśmy się, że w zabawie wzięli udział również nauczyciele. Dzięki temu zauważyliśmy, że nasi pedagodzy są takimi samymi ludźmi jak my. Przekonaliśmy się, że są nie tylko wymagający, ale potrafią się bawić razem z nami.

    Na zakończenie uroczystości, wręczyliśmy kwiaty paniom dyrektor oraz złożyliśmy serdeczne i szczere życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

 

  Autor: Paulina Gregorczyk

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

VII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

    4.10.07. roku po raz siódmy pielgrzymowaliśmy na Jasną Górę. Organizatorem całej imprezy była nasza szkoła, z czego byliśmy bardzo dumni. Już po raz kolejny uczniowie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II ok. godz.10.30 spotkali się przed Szczytem. Na błoniach zgromadziło się ponad 18 500 uczestników pielgrzymki z ok. 500 szkół. Na wałach stanęło ponad 400 pocztów sztandarowych. Swoją obecnością zaszczycili nas goście ze szkół z Litwy i Szkocji.

    Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 11.00, którą odprawił nasz duszpasterz, Ksiądz Biskup Zygmunt Zimowski. Tę uroczystą Eucharystię celebrowało 200 księży, przybyłych z całej Polski. Podczas Mszy modliliśmy się w intencjach Ojca Świętego Benedykt XVI, o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II oraz o poszanowanie godności człowieka w Polsce i na świecie. Odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański. Następnie został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list do Ojca Świętego Benedykta XVI. Odśpiewaliśmy Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w którym połączyliśmy się ze sobą duchowo. Następnie wszystkie poczty sztandarowe udały się przed obraz Matki Bożej, gdzie zostały im przekazane gwoździe do sztandarów. Zostały one poświęcone na grobie Sługi Bożego Jana Pawła II. Każda szkoła otrzymała również pamiątkowy obrazek – relikwie ze skrawkami sutanny naszego Patrona. Te wydarzenia przypominać nam będą dzień naszego spotkania na Jasnej Górze.

    W czasie pielgrzymki przeprowadzono również zbiórkę finansową na rzecz budowy hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Zebrano 5 282,99 zł. W ten sposób dzieci i młodzież Rodziny Szkół włączyli się w obchody VII Dnia Papieskiego. W tym roku ten dzień był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka”.

    O godz. 14.00 w Auli Jana Pawła II odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół. W tym czasie my, uczniowie, mieliśmy chwilę wolną dla siebie. W tym czasie mogliśmy pomodlić się w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu lub przez krótką chwilę popatrzeć na obraz Matki Bożej, Królowej Polski. Ok. godz. 14.30 rozpoczął się występ zespołu 40i30na70 (informacje o zespole można uzyskać na stronie: www.czterdziesci.pl). Niestety nam nie udało się wysłuchać koncertu w całości, gdyż musieliśmy już wracać do domu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki. Pielgrzymka zakończyła się ok. godz. 16.30. Ten piękny dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Dokładne dane dotyczące Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz naszej ostatniej pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.rodzina.org.pl

 

  Autor: Anna Bielik, Aleksandra Chojnacka

 

Ognisko na Dzień Chłopaka

    Pomysł zorganizowania wycieczki do lasu połączonej z ogniskiem, przyjęty został z entuzjazmem przez wszystkich uczniów. W dniu 3 października, pierwsze klasy gimnazjalne, po zakończeniu trzeciej godziny lekcyjnej, wyruszyły autokarem spod szkoły. Humory nam dopisywały, słońce świeciło, lekcje w tym dniu już się skończyły.

    Celem podróży była leśniczówka w Lesie Kapturskim przy ulicy Janiszewskiej w Radomiu. Część uczniów znała, i słusznie zachwalała, to miejsce. Każdy tu znalazł coś dla siebie. Dziewczyny podziwiały przyrodę, a chłopaki grali w piłkę i biegali po lesie. Część z nas „sprawdzała” wytrzymałość fortyfikacji na placu zabaw. Znalazła się też grupa zapobiegliwych, która zajęła się rozpalaniem ogniska. Nie było to łatwe, ponieważ w powietrzu było czuć jesienną wilgoć.

    Panie nauczycielki próbowały trochę okiełznać nasz temperament i pomysłowość. Nie całkiem jednak im się to udawało. Jedna z takich prób skończyła się zorganizowaniem zawodów w biegu przez przeszkody. Z niezwykłą cierpliwością ciało pedagogiczne tłumaczyło nam zasady zabawy. Natomiast my udawaliśmy, że wiemy o co chodzi. Śmiechu było co niemiara. Świeże powietrze i ruch wzbudził w nas uczucie głodu, dlatego z ochotą zajęliśmy się pieczeniem kiełbasek. Po tak wyczerpujących zawodach była to wymarzona chwila. Długo jednak nie usiedzieliśmy w miejscu i szybko znaleźli chętni do spalania kalorii podczas gry w siatkówkę.

    Niestety wszystko ma swój kres. Nasza eskapada też dobiegła końca. Odjeżdżaliśmy zadowoleni i pełni planów na kolejny wypad.

 

  Autor: Piotr Paździor Klasa IgD

 

Wrzesień 2007 r.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

    27 września odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka. Zabawę organizował Samorząd Uczniowski. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 17, na sali gimnastycznej w szkole podstawowej.

    Po przekroczeniu progu sali gimnastycznej, zobaczyłem wąski tunel z materiału, prowadzący do mniejszej części sali odgrodzonej ciemnogranatową tkaniną. Stanąłem po środku i rozejrzałem się w koło. Byłem mile zaskoczony wystrojem zwykle szarej sali gimnastycznej. Okna były zasłonięte, aby światło nie psuło atmosfery, która miała panować na dyskotece. DJ miał stanowisko w rogu pod koszem do koszykówki , z którego zwisały balony powiązane w jeden pęk. Tablica kosza była osłonięta kawałkiem białego materiału a na obręczy wisiał duży stroboskop. Stanowisko, z którego nadawano muzykę było odgrodzone od imprezowiczów szerokimi ławkami. W ten sposób organizatorzy zabezpieczyli szkolny sprzęt przed zniszczeniem przez rozbawionych uczniów.

    Mogliśmy się bawić przy różnej muzyce, począwszy od techno przez dance, skończywszy na rapie czy disco polo. Była też możliwość usłyszenia swojej ulubionej piosenki. Warunkiem było dostarczenie odpowiedniego utworu na płycie bądź pendrivie. Gdy impreza rozkręciła się, wszyscy stali w kółku na środku sali i tańczyli. Na dyskotece porządku pilnowali nauczyciele i rodzice uczniów z poszczególnych klas. W dyskotekowym sklepiku można było pokrzepić się batonikiem lub ugasić pragnienie soczkiem.

    Według mnie to była najlepsza dyskoteka od kilku lat w tej szkole. Wielu uczniów również tak uważa.

 

  Autor: Filip Siudziński 2gA

 

Konkurs Międzyklasowy 2007/2008

    Od września 2007 do czerwca 2008 w PSP trwa międzyklasowy konkurs „Klasa na 5” .

    Zgodnie z regulaminem konkursu jest on skierowany do uczniów klas IV –VI i przebiegł będzie w 10 etapach. W każdym etapie klasy otrzymają po jednym, jednakowym zadaniu do wykonania. Za każde zadanie w wyznaczonym terminie, komisja w składzie: Dyrekcja szkoły, opiekun samorządu, po jednym przedstawicielu z każdej klasy przewodniczący RU przyznają punkty w skali 1 – 5. Punkty zostaną zsumowane i wyciągnięta zostanie ich średnia.

    Zwycięska klasa otrzyma tytuł „klasy na piątkę” oraz nagrodę: ognisko w Karpówce.

    Cele konkursu:

  • zdrowa rywalizacja,
  • Integracja klasowa i między klasowa,
  • kształtowanie pozytywnych postaw odpowiedzialności, dyscypliny, staranności, systematyczności, samorządności,
  • dbanie o mienie szkoły,
  • Realizacja zadań wynikających z programu wychowawczego szkoły,

    ZADANIA:

  1. wrzesień – wystrój, dekoracja i przygotowanie sali lekcyjnej (do 25 IX)
  2. październik – „nasz wspaniały nauczyciel”

    Klasa przygotowuje portret jednego ulubionego nauczyciela. (wykonanie dowolna techniką, w formacie A4 – może to być obraz, ciekawa fotografia, karykatura) (do 10 X)

    UWAGA: praca nie może być dla nikogo obraźliwa, zostanie wywieszona na tablicy SU tylko po ocenie przez nauczyciela oraz po konsultacji z postacią przedstawioną!

  3. listopad – symbole narodowe, święta państwowe

    Klasa przygotowuje w swojej sali lekcyjnej gazetkę ścienną na w/w temat. (do 8 XI

  4. grudzień – Polskie tradycje – Święta Bożego Narodzenia

    Klasa przygotowuje dekorację świąteczną.

    CEL: przybliżenie tradycji staropolskiej, dekoracji, potraw wigilijnych wszystkim uczniom.

  5. styczeń
  6. luty – „szkolne graffiti”

    Klasa wybiera dwa dowolne słowa związane ze szkołą (pozytywne). Następnie uczniowie wykonują napisy technika pisma graffiti. Klasa wybiera dwa najciekawsze pomysły, które zostaną zaprezentowane po ocenie komisji na tablicy SU. (do 5 II)

  7. marzec – dekoracja świąteczna klas.
  8. kwiecień –oceniamy zaangażowanie i wykonanie plakatów kandydatów na Najpopularniejszego sportowca szkoły.
  9. maj – Dzień europejski.

    Klasa losuje wybrany kraj należący do UE. W wyznaczonym dniu na korytarzu prezentuje komisji element stroju, flagę, potrawę oraz opowiada kilka zdań o państwie. Po ocenie komisji, podczas przerwy, stoiska zostaną zaprezentowane uczniom.(na stoiska będzie umieszczona nazwa państwa, do 10 zdań o nim oraz nazwa potrawy narodowej i składniki z czego jest wykonana)

  10. czerwiec – podsumowanie konkursu.

    REALIZACJA ZADAŃ:

    ZADANIE I: uczniowie przygotowali swoje pracownie na prawdę świetnie. Teraz już będą mogli się uczyć w bardzo przyjemnym otoczeniu. Pomoże im to w zdobywaniu wiedzy oraz ułatwi osiąganie bardzo dobrych wyników w nauce.

    ZADANIE II: wizerunki najwspanialszych nauczycieli, społeczność szkolna mogła podziwiać na wystawie szkolnej. Prace, które napłynęły na konkurs były bardzo ciekawe i pokazały jakich mamy wspaniałych nauczycieli i jak ich widzą uczniowie.

    ZADANIE III: W każdej sali lekcyjnej, którymi opiekują się uczniowie klas pojawiły się przepiękne gazetki. Umieszczono na nich polskie symbole narodowe oraz krótkie informacje o ważnym dla naszego kraju wydarzeniu – Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę.

    ZADANIE IV: Polską tradycją jest przed Świętami Bożego Narodzenia, ozdabianie sal dekoracjami świątecznymi. Nie zabrakło i u nas choinek, bombek, gwiazdek, prezencików i oczywiście kart z życzeniami naszego autorstwa.

    ZADANIE V i VI: Uczniowie naszej szkoły świetnie radzą sobie z pismem graffiti. Plakaty które wykonali były super. Komisja miała bardzo trudny wybór przy ocenie prac. Plakaty można podziwiać na szkolnej gazetce SU.

 

  Autor: Dorota Banaś

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    17 września 2007 roku w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

    Każda klasa ze swojego grona wyłoniła jednego kandydata. Na tablicach postawionych w holu pojawiły się plakaty z hasłami wyborczymi. Kandydaci mieli tydzień na przedstawienie wyborcom swojego programu.

    Osoby kandydujące do Samorządu Uczniowskiego PSP nr 14:

  • Katarzyna Darecka 5B
  • Ada Iwańska 5A
  • Martyna Chmiel 5C
  • Weronika Wiosna 6A
  • Aleksandra Kozakiewicz 6B
  • Karolina Zwierucha 6C

    Osoby startujące do Samorządu Uczniowskiego PG nr 14:

  • Łukasz Wojciechowski 1B
  • Kamila Niziołek 1D
  • Joanna Wachnicka 2A
  • Bartosz Maciąg 2B
  • Paulina Pietrasik 2C
  • Małgorzata Kowal 2D
  • Paulina Gregorczyk 3A
  • Dawid Wojtala 3B
  • Tymon Markiewicz 3C

    24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

    Niestety głosowała tylko społeczność uczniowska szkoły podstawowej. Wybory do Rady Uczniowskiej gimnazjum zostały odwołane. Główną przyczyną tego wydarzenia była niekompetencja zgłoszonych osób oraz brak odpowiednich haseł wyborczych. Podczas zebrania opiekunów SU z samorządami uczniowskimi klas gimnazjalnych, zdecydowano o powtórzeniu kampanii wyborczej gimnazjum. Ustalono nowy termin wyborów dla gimnazjum. Zostały one przewidziane na 8 października 2007 roku.

    Natomiast w szkole podstawowej głosowanie przebiegło bez komplikacji. Każdy z uczniów oddał jeden głos na swojego ulubieńca. W skład Samorządu Uczniowskiego PSP nr 14 weszły:

    

  • Aleksandra Kozakiewicz;
  • Ada Iwańska;
  • Martyna Chmiel.

    8 października, podczas długiej przerwy, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w gimnazjum. Uczniowie licznie wzięli udział w tym szkolnym wydarzeniu. Dzięki temu udało się wyłonić nowy Samorząd Uczniowski w gimnazjum. Są to:

  • Paulina Gregorczyk;
  • Tymon Markiewicz;
  • Paulina Pietrasik.

    GRATULUJEMY!!!

    ŻYCZYMY NOWYCH POMYSŁÓW I SIŁ DO ICH REALIZACJI.

 

  Autor: Anna Zagajewska, Oliwia Pasik