Czerwiec 2014r.

DAWNO, DAWNO TEMU…, czyli „Śnieżka” na 5 języków.

  Piękna śnieżka, przystojny książę, zła macocha oraz grupa pracowitych krasnali zagościła 17 czerwca w naszej szkole

  Uczniowie klas III, II gimnazjum oraz 4, 5 i 6 przygotowali dla swych kolegów parodię wspaniałej baśni „Śnieżka” w wielu językach. Krasnale przedstawiały się i opowiadały o swym życiu po polsku, angielsku, francusku i włosku (Basia Wólczyńska, Julia Jończyk, Eliza Grabarczyk, Ola Paciorek, Kacper Paciorek, Michał Banaś, Piotr Malatyński, Julia Zdral). Zła macocha (Kasia Magiera) podziwiała się w lustrze niemiecko – angielskim (Mateusz Urban, Jan Piecyk), wyrażając zachwyt nad wspaniałą dzisiejszą młodzieżą, a Śnieżkę (Kinga Natorska) uratował piękny i dobry książę (Paweł Moczydłowski), którego do szkoły przywiózł angielski policjant (Kacper Ługowski).

  Choć sztuka była nieco inna niż oryginał wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie mieli okazję trochę się pośmiać, a także sprawdzić swoją znajomość języków obcych.

  Reżyser: K. Piwowar

 

 

                       

 

 

Europejski Dzień Dziecka

  5 czerwca 2014 (czwartek), w godz. 10.00 – 13.00, na boisku przy naszej szkole odbył się festyn pod hasłem „EUROPEJSKI DZIEŃ DZIECKA”. Wzięły w nim udział wszystkie klasy 4, 5 i 6. W tym dniu każda klasa przygotowywała stoisko wylosowanego wcześniej państwa europejskiego. Znajdowały się na nim charakterystyczne potrawy prezentowanego kraju, jego barwy narodowe, flaga, zabytki, zwroty językowe. Dodatkowo przy stolikach znajdowały się informacje o obchodach Dnia Dziecka. Każdy uczestnik pikniku mógł zakupić porcję potrawy z dowolnego zakątka Europy. Zebrane przez klasę pieniądze pozostały do dyspozycji uczniów i mogą być wykorzystane wg ich pomysłu (pod kontrolą wychowawcy).

  W tym dniu przewidziane były również zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz koncert piosenek z udziałem chętnych uczniów. Nagłośnieniem, muzyką i śpiewem w tym dniu zajęli się nasi starsi koledzy o koleżanki z gimnazjum. Największą atrakcją okazała się dmuchana zjeżdżalnia udostępniona uczniom (oraz nauczycielom) na czas festynu. Dużą popularnością cieszyło się strzelanie z łuku prowadzone przez instruktorkę z PTG Sokół Radom.

Autorzy: Opiekunowie SU

 

 

                         

 

 

Dzieci rządzą miastem !!!

  Na jeden dzień (2 czerwca 2014 roku) główne funkcje w Urzędzie Miejskim oraz Radzie Miejskiej przejęli najmłodsi radomianie. Nominowano między innymi nowego prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej. Wszystko z okazji Dnia Dziecka. Gośćmi Urzędu byli uczniowie radomskich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie "Radom, miasto moich marzeń i praw” ogłoszonym przez prezydenta przewodniczącego Rady Miejskiej. Najlepsi na jeden dzień objęli kluczowe stanowiska w Radomiu. Podczas specjalnej gali zorganizowanej w poniedziałek wręczono im nagrody oraz akty nominacji Dziecięcemu Prezydentowi Miasta Radomia, Dziecięcemu Kolegium oraz Dziecięcej Radzie Miejskiej. Wśród rządzących znalazł Bartosz Wrona uczeń z klasy 6b. Tuż po otrzymaniu nominacji z rąk Pana Andrzeja Kosztowniaka - Prezydenta Miasta Radomia, wraz z 28 radnymi, wziął udział w I posiedzeniu Dziecięcej Rady Miejskiej. Pełniąc funkcję radnego odczytał opracowaną przez siebie uchwałę „Zdrowy uczeń - rowerem do szkoły”, w której apelował do władz miasta o utworzenie przy szkołach wiat na rowery. Projekt został zatwierdzony większością głosów.

  Była to oczywiście jedynie umowna sesja, lecz wszyscy mieli okazję poczuć się jak w prawdziwej Radzie i troszeczkę porządzić Radomiem. Kto wie, może za parę lat te dziecięce projekty będą naprawdę zrealizowane, a dzisiejsi uczniowie będą pełnić bardzo poważne funkcje i reprezentować mieszkańców Radomia?

 Autorzy: Opiekunowie SU

 

   

       

 

 

 

Dzień Dziecka w gimnazjum

  2 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. W ramach obchodów najpierw mogliśmy posłuchać i pooglądać efekty projektów gimnazjalnych klas drugich. Część grup miało przygotowane ciekawe pokazy multimedialne, kilka wykonało albumy.

  Później braliśmy udział w pikniku europejskim. Każda klasa przygotowała stoisko z potrawami związanymi z wylosowanym wcześniej państwem. Dodatkowo obowiązywało również przebranie. Można było zauważyć grupy okularników, sportowców, kapeluszników, ufoludków, dziadków, babć, jaskiniowców itp. Uczniowie gimnazjum mieli szansę posmakowania wielu narodowych potraw europejskich oraz bawić się przy muzyce granej na żywo przez trzecioklasistów: Bartka Czubaka (gitara), Michała Mazura (gitara), Wojtka Moczydłowskiego (organy) i Mateusza Gajosa (perkusja). Część piosenek zaśpiewał Ziemek Byzdra, w tle było słychać głosy nauczycieli.

  Uhonorowaniem imprezy był mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele, który zakończył się wynikiem 2:1 dla uczniów. Młodzież pierwszy raz w historii rozgrywek wygrała z belframi.

  Dzień ten przebiegł w bardzo miłej atmosferze i na pewno będziemy go długo wspominali.

  Autor: Szymon Grzegorzewski, Mateusz Jesionek kl.2gC

 

 

Projekt edukacyjny dla klas drugich gimnazjum

  Książka czy jej ekranizacja - co preferujesz? To tytuł projektu edukacyjnego dla klas drugich gimnazjum, który odbył się w tym roku szkolnym. Jego koordynatorem była pani Emilia Kowalska - nasz nauczyciel bibliotekarz z gimnazjum. Nad tym zagadnieniem pracowała grupa składająca się z czterech uczennic klasy 2gB: Zuzanna Borkowska, Weronika Grochala, Alina Kęska i Aleksandra Rutkowska. Ich zadaniem był wybór książki, która została zekranizowana, zapoznanie się z jej treścią, a następnie wspólny seans filmowy. Dziewczęta spotykały się w bibliotece gimnazjalnej raz w tygodniu, gdzie dyskutowały nad wyższością książki nad filmem lub filmu nad książką. Zapraszamy do zapoznania się z owocami ich dyskusji. A Ty co preferujesz - książkę czy jej ekranizację?

Aleksandra Rutkowska

Alina Kęska

Weronika Grochala

Zuzanna Borkowska

 

 

 Podsumowanie konkursów organizowanych przez RODoN

  W poniedziałek 2 czerwca 2014 r. o godz. 13.00 w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie z naszej szkoły brali udział w sześciu konkursach, a zostali laureatami bądź finalistami w czterech.

  W XIV Radomskich Zawodach Matematycznych dla szkół podstawowych finalistą został Tymoteusz Warmiak z kl. 6c (opiekun: p. Katarzyna Kobylińska), w kategorii gimnazjum Mateusz Gajos z kl. 3gC zdobył II miejsce, a Wojciech Moczydłowski z kl. 3gC został finalistą (obydwaj podopieczni p. Barbary Misztal).

  W X Radomskich Zawodach Fizycznych laureatem - zdobywcą I miejsca - jest Wojciech Moczydłowski z kl. 3gC. Finalistami zostali: Michał Mazur (kl. 3gC), Mateusz Gajos (kl. 3gC) i Michał Śliwiński (kl. 3gA). Uczniami opiekował się p. Jarosław Dąbrowski.

  Aleksandra Szester z kl. 6a została laureatką – I miejsce - VII Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Kocham czytać” dla szkół podstawowych (opiekunowie: p. Emilia Kowalska i p. Irmina Warmiak).

  Eryk Waniek z kl. 2g (opiekun: p. Anna Gralec) zdobył wyróżnienie w XII Regionalnym Konkursie Ortograficznym.

 &n bsp;Wszystkim laureatom i finalistom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

  Autor: Irmina Warmiak

 

   

   

 

 

Maj 2014r.

Drużyna ZSI najlepsza w „Maths in English is easy”

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Maths in English is easy”. Odbył się on pod honorowym patronatem wiceprezydenta miasta pana Ryszarda Fałka.

  13 maja 2014 r. w szkolnych eliminacjach wyłoniona została drużyna mająca reprezentować ZSI w kolejnym etapie. Tworzyli ją trzej uczniowie klas drugich gimnazjum:

  Mateusz Jesionek z kl. 2gC,

  Eryk Waniek z kl. 2gB,

  Piotr Ziomek z kl. 2gA.

  16 maja 2014 roku pod opieką pana Tomasza Pilichiewicza przystąpiliśmy „do walki” w Gimnazjum nr 11. Świetna współpraca, odpowiednie tempo oraz dobry poziom rozumienia poleceń w języku angielskim sprawiły, że doskonale radziliśmy sobie z wszystkimi zadaniami. Udział w kolejnych konkurencjach sprawił nam wiele radości i satysfakcji. Ostatecznie okazało się, że nasze starania zasłużyły na pierwsze miejsce - do szkoły wróciliśmy z dyplomami i nagrodami. Jesteśmy najlepsi w „Maths in English is easy”!

  Autor: Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

 

   Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów radomskich gimnazjów

   21 maja 2014 r. w PG nr 3 w Radomiu odbył się międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów radomskich gimnazjów pt.: "Andrzej Sapkowski - Spotkajmy się z Wiedźminem?” Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Mateusz Urban i Bartosz Wasiak z kl. 3gA. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z wiedzą i twórczością Andrzeja Sapkowskiego i znajomością następujących książek: "Krew Elfów”, "Czas pogardy”, "Chrzest ognia”, "Wieża jaskółki”, "Pani jeziora”. Uczniowie Mateusz i Bartosz zajęli II miejsce w konkursie. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Autor: Beata Wrzesień

 

 

Podsumowanie wyników X Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”

   16 maja 2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie wyników X Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec” poświęconego postaci Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. W ramach Przeglądu odbyły się cztery konkursy: recytatorski, literacki, plastyczny i wiedzy o Janie Pawle II.

  W II etapie Przeglądu – międzyszkolnym – wzięło udział 115 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu diecezji radomskiej (prócz szkół z Radomia Zespół Szkół Integracyjnych gościł również placówki z Kazanowa, Ciepielowa, Drzewicy, Fałkowa, Kozienic i Skaryszewa).

  Oto wyniki uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych:

Konkurs plastyczny:

Kategoria klas 0-3 szkoły podstawowej:

  I miejsce: Wiktoria Balińska (PSP 14)

  III miejsce: i Anna Pluta-Kriaczko (PSP 14)

  

Kategoria klas 4-6 szkoły podstawowej:

  I miejsce: Emilia Karwat (PSP 14)

  II miejsce: Natalia Hensoldt (PSP 14)

 

Kategoria gimnazjum:

  Aleksandra Michta (PG 14)

  Anna Kotlimowska (PG 14)

  

Konkurs recytatorski:

Kategoria klas 0-3 szkoły podstawowej:

  I miejsce: Nikola Skrzypczak (PSP 14)

  III miejsce: Małgorzata Dziedzic (PSP 14)

  

Kategoria gimnazjum:

  Wyróżnienie: Małgorzata Haruba (PG 14)

 

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

Kategoria klas 4-6 szkoły podstawowej:

  I miejsce: Julia Dzbuk (PSP 14)

 

Kategoria gimnazjum:

  I miejsce: Olga Żelazowska (PG 14) i Paweł Moczydłowski (PG 14)

  

Konkurs literacki

Kategoria klas 4-6 szkoły podstawowej:

  I miejsce: Emilia Karwat (PSP 14)

  II miejsce: Karolina Banaś (PSP 14)

 

Kategoria gimnazjum:

  II miejsce: Kinga Niziołek (PG 14)

  Wyróżnienie: Kamil Kusztal (PG 14)

  

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

 Autor: Irmina Warmiak

 

   

   

 

 

 

IX Festiwal Piosenki o Zdrowiu

  13.05.2014 r w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbył się IX Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu wraz ze Starostwem Powiatowym. W konkursie wzięli udział uczniowie z 15 szkół podstawowych i 9 gimnazjalnych z Radomia i powiatu radomskiego.

   Naszą szkołę pod opieką wychowawczyni p. Ewy Sobieraj reprezentowały uczennice klasy 1 c: Michalina Adamczyk, Patrycja Gaworska, Daria Rajkowska, Marysia Nalberska, Maja Kowalska i Marysia Lorenc. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę o zdrowym stylu życia, zachęcającą do właściwych nawyków żywieniowych. Występ reprezentacji naszej szkoły bardzo spodobał się publiczności, został nagrodzony ogromnymi brawami. Od organizatorów konkursu uczennice otrzymały pamiątkowy dyplom oraz statuetkę uczestników konkursu. Naszym uzdolnionym dziewczynkom klasy 1 c gratulujemy i życzymy dalszych, artystycznych sukcesów!

  Autor: Ilona Szerksznis

 

       

 

 

Kwiecień 2014r.

Szkolne potyczki ortograficzne

   W kwietniu w naszej szkole odbyły się konkursy ortograficzne dla klas młodszych. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych podczas pisania dyktanda i rozwiązywania testu. Większość z uczestników świetnie poradziła sobie z „rzeżuchą”, „pszczołą” i „chińską herbatą”.

   W konkursie „MISTRZ ORTOGRAFII KLAS II” zwyciężyli:

   I miejsce

   Leon Wesołowski kl.2c

   Aleksander Kozera kl.2c

   Alicja Wojciechowska kl. 2c

   II miejsce

   Bartosz Owsiany kl.2c

   Julia Gniadek kl.2b

   III miejsce

   Maja Majewska kl. 2a

   Oskar Grymuła kl.2c

   W konkursie „MISTRZ ORTOGRAFII KLAS III” zostali nagrodzeni:

   I miejsce

   Anna Ćwiek kl. 3b

   II miejsce

   Szymon Skawiński kl. 3b

   Iza Jopkiewicz kl. 3b

   III miejsce

   Agnieszka Szafranowicz kl. 3a

   Piotr Krzosek kl. 3d

   Aleksandra Faryna kl. 3b

   W konkursie klas trzecich zostali wyróżnieni: Milena Sputowska kl.3a, Maksymilian Czajkowski kl.3a, Maciej Murawski kl. 3a, Matylda Banyś kl. 3b, Anna Piastowicz kl. 3d, Agata Rejczak kl. 3a, Piotr Kowalski kl. 3d.

   Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca będą reprezentowali naszą szkołę w konkursach międzyszkolnych.

   Gratulujemy i trzymamy kciuki!

   Autor: Anna Murawska

 

 

Szkolny konkurs Recytatorski "Pasterz i Ojciec"

   Dnia 09.04.2014 w bibliotece szkoły podstawowej odbył się konkurs recytatorski X edycji Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec” dla klas 0-3. W konkursie wzięło udział 35 uczniów. Zadaniem uczniów było przygotowanie (jednego) dowolnego utworu z twórczości Karola Wojtyły i (jednego) o Janie Pawle II. Jury w składzie p. Beata Wrzesień, p. Renata Miszczyk i p. Alicja Gogacz przyznały następujące miejsca w konkursie:

   I miejsce: Małgorzata Dziedzic z kl. 0d i Nikola Skrzypczak z kl. 2c

   II miejsce: Julia Wieczorek kl. 2b, Zosia Tatarek kl. 2b,

   III miejsce: Julia Alot kl. 2a, Antonina Warmiak kl. 2b, Maria Lorenc kl. 1c,

   Uczennice, które zajęły I miejsca Małgorzata i Nikola będą reprezentowały szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim "Pasterz i Ojciec", który odbędzie się 16 maja 2014r o godzinie 8.30 w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu.

   Autor: Beata Wrzesień

 

 

    

 

 

 

Peregrynacja relikwii Naszego Patrona

   Z radością informujemy, jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II otrzymaliśmy z rąk kardynała Stanisława Dziwisza relikwię Krwi Naszego Patrona. Nasza szkoła jako inicjator powstania Rodziny Szkół ma zaszczyt jako pierwsza gościć relikwię w naszej parafii.

   Peregrynacja relikwii rozpocznie się podczas uroczystej mszy świętej w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu w dn. 28.04.2014. o godz. 9.00. Pragniemy, aby tego dnia nasza wspólnota szkolna: Grono Pedagogiczne, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły przeżyli ten dzień we wdzięczności za kanonizację - czuwając przy relikwii Naszego Patrona.

   We mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 bierze udział cała społeczność szkolna (uczniowie w togach).

   Będziemy czuwać przy relikwii św. Jana Pawła II od godz. 10.00 do 18.00. Na mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste pożegnanie relikwii.

   Już dziś wszystkich serdecznie i gorąco zapraszamy do modlitewnego czuwania przy relikwii Naszego Patrona.

 

I miejsce w Finale Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Kocham czytać”!

  7 kwietnia 2014 r. odbył się finał Regionalnego Konkursu Czytelniczego. Nasza szkołę reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Szester (kl. 6a), Aleksandra Wnukowska (kl. 1gB) i Magdalena Kaleta (kl. 3gA).

  Aleksandra Szester zdobyła w finale I miejsce! Musiała zmierzyć się z 15 osobami z różnych szkół podstawowych z terenu regionu radomskiego. Jej zadaniem było zaprezentowanie wybranej książki konkursowej. Wybrała „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsowicza i wcieliła się w rolę głównego bohatera, Jacka. Brawurowo opowiedziała historię znajomości Jacka i Kasi oraz ich szkolne perypetie.

  Dziewczęta z gimnazjum przygotowały prezentacje multimedialne. Ola przybliżyła książkę „Samotność bogów” Doroty Terakowskiej, a Magda Kaleta – „Poczwarkę” (również tej autorki). Nie udało im się, niestety, zwyciężyć.

  Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia za rok!

  Autor: Irmina Warmiak

 

 

 

Marzec 2014r.

  Dzień Otwarty w naszej szkole.

  29 marca 2014 r. był Dniem Otwartym w naszej szkole. Wszystkich zainteresowanych uczniów oraz rodziców gościliśmy w godz. 10.00 – 13.00.

  Maluchy obejrzały przedstawienie teatralne pt. „W czarodziejskim ogrodzie” w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach matematycznych z wykorzystaniem multibooka lub warsztatach plastyczno – technicznych czy zajęciach muzycznych. Dużą atrakcją był tor przeszkód oraz zabawy ruchowe z wykorzystaniem nietypowych przyrządów. Wiele dzieci miło spędziło czas w „Krainie Zabawek”.

  Przyszli gimnazjaliści zostali ciepło przyjęci przez uczniów, którzy z zapałem opowiadali o urokach nauki w naszej szkole. Goście chętnie skorzystali z możliwości jazdy „poduszkowcem” i z ciekawością obserwowali doświadczenia w pracowni chemicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala historyczna oraz pracownia plastyczna. Odwiedzający przez kilka chwil mogli odwiedzić Wielką Brytanię i Niemcy – stanąć przy Big Benie, przejść pod Bramą Brandenburską a nawet zadzwonić do rodziców z „prawie prawdziwej” angielskiej budki telefonicznej. Nie zabrakło też atrakcji dla koneserów dobrego teatru. Zmęczeni odpoczywali przy ognisku i piosence turystycznej, a głodni posilali się zdrową marchewką i jabłuszkiem.

  Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną i wychowawczą szkoły obejrzeć sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami, logopedą, pedagogiem i psychologiem szkolnym.

  Goście i gospodarze w tym dniu bawili się świetnie!!!

     

 

   

  

 

 

Zielono, żółto i radośnie na spotkanie ku wiośnie!!!

  21 marca witaliśmy wiosnę, i choć tradycja głosi, że jest to dzień wagarowicza, to my spędziliśmy go w szkole. Świętowanie rozpoczęliśmy od występu absolwenta naszej szkoły – Adriana Pruskiego – uczestnika IV edycji programu „Mam talent”. Z niedowierzaniem patrzyliśmy na jego niezwykłe umiejętności, doskonale bawiliśmy się obserwując „magię” i nie szczędziliśmy braw w podziękowaniu za znakomitą zabawę. Następnie mieliśmy okazję przekonać się jak ciekawą i „zabawną” nauką jest matematyka. Panie matematyczki wraz ze swoimi asystentami pokazały, że praca na tym przedmiocie nie musi być nudna. Dużą atrakcją okazał się „poduszkowiec” skonstruowany przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela fizyki – pana Jarosława Dąbrowskiego. Wielu chętnych mogło skorzystać z darmowej przejażdżki tym niezwykłym pojazdem. Gimnazjaliści wraz ze swoja opiekunką – panią Anną Niziołek – krótko opowiedzieli jak wesoło i ciekawie upływają dni w Publicznym Gimnazjum nr 14. Wszyscy, którzy za rok pragną uczyć się w naszej szkole, w tym dniu już mogli zaznaczyli swoją obecność na „naszych murach”. Jak przystało na wiosnę wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować zdrowej marchewki i jabłuszka, a ci, którzy martwili się o nadmiar spożytych kalorii, ćwiczyli w rytm muzyki wraz z paniami od wychowania fizycznego.

   Autor: Dorota Banaś, Agnieszka Iwańska

 

  

 

 

Konkurs "Moje rodzinne ferie zimowe" już rozstrzygnięty!

  W okresie od 17 lutego do 3 marca 2014 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie "Moje rodzinne ferie zimowe". Wraz z rodzicami wykonały książeczkę z kolorowymi rysunkami przedstawiającymi ciekawe chwile spędzone z rodziną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce:

  Łucja Wrochna 0a

  Julia Nowak 0d

  

II miejsce:

  Melania Romaniuk 0d

  Kamil Turek 0d

 

III miejsce:

  Filip Groblewski 0a

  Antonina Kot 0a

 

Wyróżnienie:

  Emil Jańczyk 0b

  Róża Świniarska 0b

  Adam Ryszewski 0c

  Mikołaj Kaniewski 0d

  Gratulujemy!

  Konkurs zorganizowały: A. Krawczyk, W. Wełpa, M. Ziętek.

 

 

 

 

 

 

  Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"

   6 marca 2014 r. w Domu Kultury Borki odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III, IV-VI i gimnazjum.

  Wyróżnienia w konkursie zdobyli uczniowie: Mikołaj Kaniewski kl. 0d, Kacper Kujawiak kl. VIa oraz Aleksander Kozera z kl. IIc. Dodatkowo Aleksander Kozera został zaproszony na koncert laureatów, który odbędzie się w radomskim amfiteatrze i zakwalifikował się do finałowego etapu tego konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

  Recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Autor: Beata Wrzesień

 

 

  Regionalny Konkurs Czytelniczy

  4 marca 2014 r. w PSP nr 3 w Radomiu miał miejsce etap międzyszkolny VII Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych „Kocham czytać”. Wzięły w nim udział uczennice klasy 6a: Magdalena Jaroszek i Aleksandra Szester. Ich zadaniem było wypełnić trudny test dotyczący czterech książek: Andrzej Maleszka, „Magiczne drzewo. Olbrzym”, Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”, Małgorzata Musierowicz, „McDusia”, Paweł Beręsewicz „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”.

  W etapie międzyszkolnym wzięło udział ponad 70 osób ze szkół z Radomia i regionu. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 15 osób, wśród nich Aleksandra Szester.

  7 marca 2014 r. w PG nr 13 w Radomiu odbył się etap międzyszkolny VII Regionalnego konkursu Czytelniczego dla uczniów gimnazjum pod hasłem „Czytanie jest podróżą”. Reprezentantami naszego gimnazjum byli: Aleksandra Wnukowska z kl. 1gB, Mikołaj Tomalik z kl. 2gB i Magdalena Kaleta z kl. 3gA. Przygotowali się oni z lektur w dwóch kategoriach: obyczajowych i przygodowo-fantastycznych. Z trudnym testem bardzo dobrze poradziły sobie dziewczęta, które awansowały do kolejnego etapu.

  Ola Szester, Ola Wnukowska i Magda Kaleta wezmą więc udział w etapie finałowym, który odbędzie się 7 kwietnia 2014 r. o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego w Radomiu. Na etap finałowy należy przygotować prezentacje ustną wybranej książki.

  Życzymy powodzenia w finałowym etapie Regionalnego Konkursu Czytelniczego!

  Autorki: Emilia Kowalska, Ewa Tatarek, Irmina Warmiak

 

 

Luty 2014r.

  Klasa 1gC naprawdę KOCHA FIZYKĘ

 

 

 

 

Finał X Radomskiej Olimpiady Młodzieży szczęśliwy dla drużyny naszej szkoły

  13 lutego 2014r. odbyły się finały X Radomskiej Olimpiady Młodzieży, w których brała udział reprezentacja naszej szkoły w składzie:

              Mikołaj Popczyński kl. 2gA

              Eryk Waniek kl. 2gB

              Mateusz Jesionek kl. 2gC

              Kacper Szczepański kl. 2gC

              Wiktor Witkowski kl. 3gA

              Jan Piecyk kl. 3gA

              Bartek Flis kl. 3gB

              Mikołaj Grunwald kl. 3gB

              Dominik Marczykowski kl. 3gB

              Szymon Tyka kl. 3gB

              Bartosz Czubak kl. 3gC

  W październiku 2013 roku przebrnęliśmy przez fazę grupową. Ukończyliśmy ją bez straty punktów. Naszą wyższość musiały uznać PG nr 23, PG nr 12 oraz PG nr 2. Wszystkie szkoły pokonaliśmy 2:0.

  Następnie graliśmy w ćwierćfinale z PG nr 22 i ten mecz, niestety, nie zakończył się dla nas szczęśliwie - przegraliśmy 2:0.

  Na szczęście mecz z PG nr 13 zdołaliśmy wygrać 2:0 i weszliśmy do półfinału. Zmierzyliśmy się w nim z PG nr 5 - po ostrej wymianie ciosów przegraliśmy 2:0. Pozostał nam mecz o trzecie miejsce z PG nr 11. Znaliśmy naszych rywali, ponieważ często gramy z nimi sparingi. Ta wiedza pomogła nam ich pokonać 2:0. Po meczu wpadliśmy w euforię. Zajęliśmy trzecie miejsce w X Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży. Do domu wróciliśmy z medalami w kolorze brązu.

  Sukces osiągnęliśmy dzięki zespołowej współpracy oraz świetnemu przygotowaniu do zawodów i wsparciu naszych nauczycieli wychowania fizycznego - panów Sławomira Dudka i Michała Kratke.

  Liczymy na dalsze sukcesy sportowe.

  Autor: Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

 

 

 

  Etap finałowy XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego

  13 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu miał miejsce etap finałowy XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego, w którym wzięło udział czworo uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych: Maria Żelazowska z kl. 5c, Bartosz Pachniewski z kl. 6a, Aleksandra Wnukowska z kl. 1gB i Eryk Waniek z kl. 2gB. Zmierzyli się oni z bardzo trudnym tekstem dyktanda.

  Najlepszy z naszej szkoły okazał się Eryk Waniek, który zdobył wyróżnienie – jest laureatem konkursu.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  Autor: Irmina Warmiak

 

 

 

  Szkolne etapy VII Regionalnego Konkursu Czytelniczego

  5 i 6 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się szkolne etapy VII Regionalnego Konkursu Czytelniczego. Konkurs dla szkół podstawowych przebiegał pod hasłem „Kocham czytać”, a dla gimnazjum –„Czytanie jest podróżą”.

  Uczniowie musieli przeczytać książki z wybranej przez siebie kategorii.

  Klasy 4-6:

  powieści fantastyczne i przygodowe:

Zbigniew Nienacki „Pan Samochodzik i człowiek z UFO”

Seweryna Szmaglewska „Czarne Stopy”

Ulisses Moore „Wyspa Masek”

John Flanagan „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu”

  powieści obyczajowe i fantastyczne:

Andrzej Maleszka „Magiczne drzewo. Olbrzym”

Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności”

Małgorzata Musierowicz „McDusia”

Paweł Beręsewicz „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”

  Klasy gimnazjum:

  powieści fantastyczne i przygodowe:

Dorota Terakowska „Samotność bogów”

Suzanne Collins „Igrzyska śmierci t.I”

Orson Scott Card „Gra Endera”

Ursula K.Le Guin „Czarnoksiężnik z Archipelagu”

  powieści obyczajowe:

Dorota Terakowska „Poczwarka”

Ewa Nowak „Yellow bahama w prążki”

Heidi Hassenmuller „Supergwiazda. Zakulisowe intrygi”

  Do etapu międzyszkolnego dla szkół podstawowych, który odbędzie się 4 marca 2014 r. o godz. 15.30 w PSP nr 13 przy ul. Sienkiewicza 30 w Radomiu przeszły Aleksandra Szester i Magdalena Jaroszek (obie z klasy 6a).

  Z gimnazjum do kolejnego etapu ( 7 marca 2014 r. o godz. 15.00 w PG 13 przy ul. 25-czerwca 79 w Radomiu) awansowali: Aleksandra Wnukowska kl. 1gB, Magdalena Kaleta kl. 3gA i Mikołaj Tomalik kl. 2gC.

  Autor: Irmina Warmiak

  

 

 

Za nami II Szkolny Karnawałowy Turniej Piłki Nożnej ZSI CUP 2014.

  Sobota 1 lutego upłynęła w szkole pod hasłem rozgrywki w piłkę nożną. Jak poprzednio i tym razem wszystkie drużyny stawiły się na sali. Choć kilku zawodników zmogła choroba, drużyny bardzo szybko dokonały transferów i uzupełniły ekipy. Walka rozpoczęła się już w pierwszej minucie meczu inauguracyjnego i tu ponownie starły się drużyny 5c i 6b. Wynik pojedynku był dla wszystkich zaskakujący remis 0:0. Niepokonana dotychczas ekipa szóstoklasistów uległa i zremisowała jeszcze kilka razy. Bardzo dobrą grę pokazała 5b, 6c, a 6a stanęła na podium. Ekipa klasy 5a nie zajęła co prawda czołowego miejsca, ale za to świetnie się bawiła. Nie zawiodły też dziewczyny – Aleksandra Paciorek została przez sędziów wybrana Zawodnikiem Turnieju. Za wspaniałą grę, odwagę i walkę do końca wyróżniono Kacpra Jałowskiego i Jakuba Niedziałka.

  Dzięki sponsorom – rodzicom każdy z zawodników został nagrodzony słodkim upominkiem.

 

 

 

Styczeń 2014r.

  Międzyszkolny XII Regionalny Konkurs Ortograficzny

  23 stycznia 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie międzyszkolnym XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego.

  Szkołę podstawową reprezentowali:

  - Maria Żelazowska kl. 5c,

  - Julia Jonczyk, kl. 6c,

  - Bartosz Pachniewski, kl. 6a.

  Z gimnazjum byli:

  - Aleksandra Wnukowska, kl. 1b,

  - Katarzyna Nowak, kl. 1a,

  - Eryk Waniek, kl. 2b.

  Wszyscy mieli za zadanie napisać niełatwy tekst dyktanda. Konkurencja w każdej grupie wiekowej wynosiła kilkadziesiąt osób. Nasi uczniowie wykazali się wielką wiedzą i czworo z nich przeszło do etapu finałowego.

  13 lutego 2014 r. o godz. 15.00 w finale XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego wezmą udział: Maria Żelazowska, Bartosz Pachniewski, Aleksandra Wnukowska i Eryk Waniek.

  Życzymy sukcesów!

  Autor: Irmina Warmiak

 

http://rodon.radom.pl/konkursy_rodon/ortografia/2013_2014/protokol_I_etapu.pdf

 

 

 

  Jasełka

  Dnia 22 stycznia 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0c wraz z nauczycielami: Renatą Miszczyk, Wioletą Wełpą i Marią Ziętek przedstawiły "Jasełka". Publiczność z klas młodszych bardzo żywo odebrała historię narodzin Jezusa. Ciekawym momentem i zaskoczeniem dla oglądających było odsłonięcie sceny żłóbka. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy aranżacji kostiumów.

  Autor: Maria Ziętek

 

 

     

 

 

 

  Bal Karnawałowy w naszej szkole

  Dnia 09.01.14 r. w szkole odbył się coroczny Bal Karnawałowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i kl.1-4. Tradycyjnie, obowiązującym strojem był kostium karnawałowy. Wśród dziewczynek dominowały stroje wróżek i księżniczek, zaś wśród chłopców strój Spider-Mana i Zorro. Muzykę przygotował i zabawę prowadził DJ. Było wesoło, humory dopisywały. Tylko krótka przerwa na poczęstunek oderwała uczestników od tańca i śpiewu.

  Relację przygotowała W. Wełpa

  Zdjęcia: Izabela Kaniewska

 

 

                                             

 

 

Grudzień 2013r.

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia

  Ostatni dzień nauki w roku 2013 był wyjątkowy. Rano odbyło się co prawda kilka zwyczajnych lekcji, ale czuliśmy już atmosferę pięknych chwil, które miały nastąpić. Oczekiwaliśmy na nie świątecznie ubrani i podekscytowani.

  Dokładnie o godzinie 11.00 zebraliśmy się wszyscy w udekorowanej sali gimnastycznej i obejrzeliśmy przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów jasełka. Gdy w skupieniu słuchaliśmy kolęd, coraz bardziej udzielał się nam świąteczny nastrój.

  Pani Dyrektor Halina Marciniak złożyła wszystkim wspaniałe życzenia, których z przyjemnością wysłuchaliśmy i w sercach zabraliśmy do swoich domów, by móc przekazać je naszym rodzinom. Przewodniczący każdej klasy - jak przystało na prawdziwą rodzinną Wigilię - połamał się z Paniami Dyrektor opłatkiem.

  Następnie przenieśliśmy się do sal, gdzie z wychowawcami i nauczycielami mogliśmy dalej składać sobie życzenia i oczywiście spróbować wszystkich smakowitości, które przygotowaliśmy na klasowe Wigilie. Nasze szkolne ławki zostały zestawione i przykryte śnieżnobiałymi obrusami. Na stołach nie zabrakło oczywiście: opłatka, czerwonego barszczu, pierogów, smażonej ryby, śledzi, makowców, pierników, kompotu z suszu i wielu innych dań.

  Cieszymy się, że tradycja świąt Bożego Narodzenia jest kultywowana w naszej szkole. Dzięki temu mamy poczucie, że tworzymy wielką, wyjątkową rodzinę. Wiemy, że przeżywając takie chwile, tworzymy historię naszego narodu i jesteśmy dumni, że mamy w niej swój udział.

  Autorzy: Szymon Grzegorzewski, Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

                    

       

     

     

         

 

 

 

  Każda klasa ma swojego Anioła

  konkurs plastyczny ROZSTRZYGNIĘTY!

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI PSP nr 14. Jego celem było: integracja klasy i całej społeczności szkolnej, promowanie współpracy w grupie, kulturalnego wyrażania swoich poglądów, emocji i uczuć, dbanie o wygląd i estetykę szkoły.

  Każda klasa otrzymała jedną styropianową postać Anioła, którą miała „ubrać” i udekorować. Ważne, aby była to wspólna praca wszystkich uczniów w klasie, a wszelkiego rodzaju ozdoby były wykonane własnoręcznie.

  Komisja, w skład której weszli nauczyciele i uczniowie PG nr 14, wybrała trzy najpiękniejsze Anioły. Są to:

  - Anioł klasy 5c – I miejsce,

  - Anioł klasy 4c – II miejsce,

  - Anioł klasy 5a – III miejsce.

  Zwycięskie Anioły „latają” w holu szkoły podstawowej obok portretu Patrona szkoły – Jana Pawła II.

  Wszystkim uczniom dziękujemy za przepiękne prace, zwycięzcom gratulujemy wygranej.

  Autorzy: Opiekunowie S. U.

 

 

   

 

 

 

  Wyniki konkursu ortograficznego

  W dniach 10, 11 i 12 grudnia 2013 r. odbyły się etapy szkolne XII Regionalnego Konkursu Ortograficznego. Z niełatwymi tekstami zmierzyło się 15 uczniów szkoły podstawowej i 20 z gimnazjum.

  Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:

  A. ze szkoły podstawowej:

  - Maria Żelazowska, kl. 5c,

  - Bartosz Pachniewski, kl. 6a,

  - Julia Jonczyk, kl. 6c,

  B. z gimnazjum:

  - Aleksandra Wnukowska, kl. 1b,

  - Katarzyna Nowak, kl. 1d,

  - Eryk Waniek, kl. 2b.

  Etap międzyszkolny odbędzie się 23 stycznia 2014 r. o godz. 15.30 w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich przy ul. Armii Ludowej 1 w Radomiu.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy połamania piór w kolejnych etapach!

  Irmina Warmiak, Ewa Tatarek, Beata Kowalska

 

 

  Święty Mikołaj w naszej szkole

  6 grudnia, jak co roku, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie szkoły podstawowej dostali od Niego prezenty.

  Mikołaj zanim rozdał podarunki, wypytywał dzieci szczególnie te z „zerówek”, co chciałyby dostać w prezencie, jakie są ich marzenia…. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały. Przedszkolaki z „0c” postanowiły zostać pomocnikami Mikołaja i wszystkie przygotowały się do tego zakładając czerwone „mikołajkowe” czapki. W rewanżu za prezenty zaśpiewały mu piosenkę.

  Autor: Wioleta Wełpa

 

                            

 

 

 

  Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu „Julian Tuwim – poeta dziecięcej radości”

  W poniedziałek 2 grudnia w PSP nr 15 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Julian Tuwim – poeta dziecięcej radości”. W konkursie wziął udział uczeń klasy 6a – Kacper Ługowski, który uzyskał II miejsce. Pracę wykonał pod kierunkiem p. Rafała Siciarza.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: Izabela Kaniewska

 

   

     

 

 

Listopad 2013r.

 

 Jubileusz XX-lecia Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II

 

  29 listopada 2013 r. uroczysta msza święta o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Gębarzewskiej w Radomiu rozpoczęła obchody jubileuszu XX-lecia istnienia naszej szkoły, czyli Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II.

  Głównym celebransem liturgii był biskup radomski Henryk Tomasik. Liturgię celebrowali również ks. Piotr Jaśkiewicz, proboszcz parafii Świętej Rodziny, który pełnił w naszej szkole funkcję katechety, oraz ks. dr Tomasz Herc, sekretarz biskupa radomskiego. Obowiązki gospodarza świątyni sprawował ks. kanonik Czesław Wawrzyńczak, dziekan dekanatu Radom-Południe. Oprawę muzyczną mszy, czytanie, modlitwę wiernych i procesję z darami przygotowali nauczyciele.

  Uroczystości w szkole rozpoczęła część oficjalna, w trakcie której pani dyrektor Halina Marciniak powitała wszystkich bardzo serdecznie i podziękowała obecnym za zaangażowanie w tworzenie i bieżącą pracę szkoły. Podkreśliła, że to, co osiągnęła nasza placówka, jest w dużej mierze zasługą pracujących w niej osób, nauczycieli i wicedyrektorów. Bez nich nie byłoby ani szkoły w takim kształcie, ani osiągnięć dzieci zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych.

  Na uroczystości XX-lecia nie zabrakło parlamentarzystów pochodzących z ziemi radomskiej: p. Marzeny Wróbel i p. Zbigniewa Kuźmiuka. Posłanka M. Wróbel przypomniała zebranym o tym, że pani dyrektor Halina Marciniak 20 lat temu zrezygnowała z kariery samorządowej i politycznej, by móc stworzyć szkołę, która stała się spełnieniem marzeń o pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Poseł Z. Kuźmiuk docenił nauczycieli, którzy „swoją pracą i zaangażowaniem dają innym wiedzę i wychowują kolejne pokolenia młodych Polaków” i stanowią „przykład rzetelnej pracy na rzecz społeczności lokalnej, regionu i kraju”.

  Pan Karol Semik, Mazowiecki Kurator Oświaty, nazwał Zespół Szkół Integracyjnych „górą oświatową na mapie Mazowsza”. W liście intencyjnym zwrócił uwagę na „fenomen szkoły, która głośno deklaruje swą służebną rolę wobec rodziny w wychowaniu dzieci, integruje zdrowych i chorych, dostrzega ważność małego człowieka, a także umiejętnie angażuje rodziców do działania na rzecz dobra wspólnego”.

  W tym ważnym dniu byli z nami przedstawiciele samorządu Radomia. Pan Andrzej Kosztowniak, prezydent miasta, wręczył p. Halinie Marciniak grawer z okazji jubileuszu „z podziękowaniem za kształtowanie właściwych postaw społecznych wśród młodzieży oraz życzeniami dalszych sukcesów dla całej społeczności szkolnej”. W czasie swojego przemówienia prezydent powiedział: „Ta placówka powstała z potrzeby serca, nieliczni wierzyli, że uda się połączyć te dwa światy - niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Wy pokazujecie, jak integrować ludzi”. Obecny był także pan Ryszard Fałek, wiceprezydent miasta, któremu podlegają Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Wydział Kultury.

  W uroczystościach uczestniczyli pracownicy Urzędu Miasta oraz radni Rady Miejskiej: p. Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, p. Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, radni: Małgorzata Półbratek, Waldemar Kordziński, Jan Maniak i Piotr Szprendałowicz.

  Pan Kordziński odczytał list od Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej p. Ewy Kopacz skierowany do p. dyrektor Haliny Marciniak. W piśmie pani Kopacz zaznacza, że nasza szkoła „jest miejscem twórczej pracy w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych”, a patron – Jan Paweł II „stanowi dla uczniów moralny autorytet i wzór do naśladowania”.

  Pan Jan Maniak w czasie swej przemowy nie krył wzruszenia. Przypomniał, że jest związany ze szkołą od samego początku jako rodzic: tu uczyło się troje jego dzieci i otrzymało solidne podstawy nie tylko nauki, ale również wychowania: „Fajne było budowanie szkoły od podstaw, tworzenie czegoś, co wówczas dla innych wydawało się niemożliwe”.

  Przedstawiciel sejmiku mazowieckiego pan Jan Rejczak wspominał początki naszej placówki oraz burzliwe dyskusje wśród samorządowców na temat idei stworzenia szkoły integracyjnej.

  Jednym z gości była p. Lucyna Wiśniewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Podkreślała ważność współpracy z naszą szkołą w wielu zakresach, także w promowaniu zdrowego stylu życia.

  Duchowo wspierali nas ks. kanonik Czesław Wawrzyńczak i ks. Piotr Jaśkiewicz. Proboszcz parafii, do której należy szkoła, w swojej wypowiedzi cytował słowa patrona – Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”, jako motto kolejnych lat pracy z dziećmi i młodzieżą.

  Wśród przybyłych byli dyrektorzy szkół i placówek pedagogicznych współpracujących z Zespołem Szkół Integracyjnych. P. Małgorzata Gumińska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Radomiu, przypomniała, że spędziła w naszej szkole kilkanaście lat zarówno jako nauczyciel logopeda, jak i rodzic – tu uczyli się jej trzej synowie. Parafrazując słowa Jana Pawła II powiedziała, „tu wiele się zaczęło”. Życzyła pani dyrektor, by spełniły się słowa biskupa Jana Chrapka: „Idź przez życie tak aby ślady twoich stóp przetrwały cię”.

  Na sali znaleźli się emerytowani pracownicy naszej szkoły, absolwenci i ich rodzice, nauczyciele i uczniowie oraz sponsorzy. Był również Tomasz Korczak, prezes zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radomiu, a także wielu dziennikarzy z lokalnych serwisów radiowych, telewizyjnych i internetowych.

  W trakcie części oficjalnej pan Marek Tyka, przewodniczący Rady Rodziców w naszej szkole, w imieniu rodziców wręczył medale za zasługi dla Zespołu Szkół Integracyjnych. Uhonorowane zostały osoby, które przyczyniły się do powstania szkoły oraz przez lata wspierały jej działania.

  Część artystyczna przygotowana przez społeczność szkolną składała się z prezentacji dokonań szkoły pt. „20 lat, czyli 10 mln 595 520 wspaniałych chwil” oraz koncertu „Mamy odwagę marzyć”. Zapowiadając nietypową prezentację, konferansjer powiedział, że „życia nie mierzy się ilością oddechów, ale chwilami, które zaparły dech”. Takie właśnie chwile w ciekawy sposób przypomniały ciekawe i wzruszające momenty z historii Zespołu Szkół Integracyjnych.

  W trakcie koncertu publiczność miała okazję poznać, jakie marzenia dzieci i dorosłych spełniły się podczas mijających 20 lat, o czym pamiętamy, co chcemy przekazać innym i czym zachęcić, by uczyli się w naszej placówce. Na scenie pojawili się nie tylko uczniowie, ale również absolwenci i nauczyciele. Atrakcją było wyświetlenie na telebimie fragmentów archiwalnych nagrań sprzed lat i pokazanie współczesnego wykonania danego utworu. Łzy wzruszenia w czasie wspomnień pojawiły się w wielu momentach tego wspaniałego widowiska. Wielki aplauz wywołał Daniel Zawodnik, obecnie student, który przypomniał piosenkę Grzegorza Turnaua „Naprawdę nie dzieje się nic” – na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Krakowie w 2005 r. otrzymał za jej wykonanie pierwszą nagrodę. Absolwentka Oliwia Stępień zaśpiewała utwór „Byłam różą”; w archiwalnej wersji z 2003 r. akompaniował jej zmarły we wrześniu nauczyciel muzyki Michał Orłowski. Piosenkę „Niech żyje bal”, śpiewaną przez siebie w 2006 r. w Resursie Obywatelskiej na Koncercie dla Babci i Dziadka, zaprezentowała licealistka Karolina Zawierucha. Na scenie pojawiło się również wielu nauczycieli i uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

  Mamy nadzieję, że te piękne chwile podsumowania XX-lecia na długo zostaną w naszej pamięci.

 

  Autor: Irmina Warmiak

 

                   

                                                                 

           

 

Na poniższych stronach można znaleźć informacje dotyczące tego wydarzenia

http://www.cozadzien.pl/edukacja/wazne-sprawy/19752.html

 

http://www.telewizja.radom.pl/dami-radom,,content,42,news,6563,telewizja,aktualnosci.html

 

http://www.radioplus.com.pl/component/k2/item/1138-jubileusz-zespolu-szkol-integracyjnych-w-radomiu.html

 

 

 

  W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

  Dnia 25.11.13 r. został zorganizowany Światowy Dzień Pluszowego Misia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w bibliotece szkolnej.

     W ten dzień dzieci przyniosły swojego ulubionego Misia.

  Na spotkaniu dzieci:

  - poznały historię pluszowego Misia;

  - wysłuchały bajki M. Łastowieckiej pt: „Miś i Lalka” przeczytanej przez Panią wicedyrektor M. Szewczyk;

  - uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych związanych z tematyką;

  - obejrzały bajkę z serii Miś Uszatek pt: „Kołysanka”.

  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z Misiem oraz słodki poczęstunek zaś wychowawcy quiz o niedźwiedziach.

  Dzień Pluszowego Misia przygotowały: A. Krawczyk, W. Wełpa, M. Ziętek.

  Autor: Wioleta Wełpa

 

     

 

 

 

Pokaz „Pierwszej pomocy” przeprowadzony przez ratowników medycznych

 

  „Pierwsza pomoc - umiemy pomagać innym” pod takim hasłem w piątek 16 listopada odbył się w naszej szkole pokaz i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w których udział wzięli uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas młodszych (1-2) poprowadzili ratownicy medyczni z Zespołu Szkół Medycznych w Radomiu, których koordynatorem była pani Agnieszka Zdyb.

  Nasi uczniowie najpierw wysłuchali krótkiej prezentacji na której nauczyli się wierszyka opisującego sposób postępowania z osobą która straciła przytomność, przypomnieli sobie numery telefonów służb alarmowych (Policji, Pogotowia ratunkowego, Straży pożarnej, WOPR, GOPR) oraz poznawali różne sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia praktyczne na których dzieci mogły na fantomach sprawdzić zdobytą wiedzę teoretyczną w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, oraz układania człowieka który stracił przytomność w tak zwanej pozycji bocznej ustalonej (bezpiecznej).

  Wszyscy z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem uczestniczyli w tym szkoleniu. Pokaz zorganizowały nauczycielki naszej szkoły Paulina Hofman i Agnieszka Krawczyk.

  Autor: Paulina Hofman

  

  

                       

 

 

 

Wyjazd miłośników teatru do Warszawy

 

  Od wielu już lat dwa razy w roku mamy okazję obejrzeć przedstawienie na deskach warszawskich teatrów. 6 listopada 2013r. naszym celem był Teatr Komedia i najnowszy musical pt. „Zorro”. Nie mieliśmy jeszcze okazji przeczytać recenzji na temat przedstawienia, ponieważ grano je po raz pierwszy. Tym bardziej byliśmy go ciekawi. Wśród nas, czyli 50 uczniów gimnazjum, oprócz stałej ekipy nauczycieli – pań: Renaty Jesionek, Agnieszki Majdy – Staniszewskiej, Anny Gralec, Moniki Czubak - pojawili się także wyjątkowi goście. Razem z nami pojechały również panie dyrektor Halina Marciniak i Elżbieta Kowalczyk.

  Zaraz po zakończonych zajęciach w szkole zajęliśmy miejsca w autokarze i, pokonując ogromne korki, wybraliśmy się w podróż do Warszawy. Przed godziną dziewiętnastą siedzieliśmy już w wygodnych fotelach teatralnych i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu.

  W końcu przenieśliśmy się w świat człowieka w czarnej masce. Fascynujące i porywające widowisko z muzyką Gipsy Kings rozpoczęło się na dobre. Podsumować można je krótko: 28 osób na scenie, parada przepięknych stylowych, wielobarwnych kostiumów, cygański tabor i prawdziwe kalifornijskie pueblo. Aktorzy wspaniale opowiedzieli historię bohatera ze szpadą - ujmującego uśmiechem znakomitego szermierza, sprytnego jak lis, przystojnego i szarmanckiego wobec kobiet, lojalnego wobec przyjaciół, ale surowego wobec wrogów Zorro.

  Musical - jak na Teatr Komedia przystało – pełny był poczucia humoru. Szalone rytmy flamenco zarażały energią muzyki i tańca. Dech zapierały walki szermiercze i dynamiczne popisy taneczne. Nie szczędziliśmy oklasków. Aktorzy zasłużyli na uznanie. Dzięki nim wspaniale spędziliśmy ten wieczór.

  Pomimo zmęczenia i ze świadomością, że zostało tylko kilka godzin snu, z uśmiechem wracaliśmy do Radomia. Mamy nadzieję, ze kolejny wyjazd już wkrótce…

  Autor: Szymon Grzegorzewski, Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

 

Konkurs "Jesienny ludzik"

 

  Dnia 04.11.13 r. został rozstrzygnięty konkurs dla najmłodszych tzn. dla dzieci z oddziałów „0” pt: „Jesienny ludzik”. Zadaniem dzieci było wykonanie w domu „ludzika” z jesiennych materiałów tj.: liście , szyszki, żołędzie, kasztany itp.

  Oto nasi zwycięzcy:

  I miejsce

  Julia Nowak kl. 0d

  Antonina Kot kl.0a

  Anna Pluta - Kriaczko kl.0c

  II miejsce

  Antoni Graboski kl. 0a

  Julia Wieczorek kl.0d

  Amelia Kaczorek kl.0c

  III miejsce

  Bartłomiej Dziurzyński kl. 0d

  Łucja Wrochna kl.0a

  Jakub Karwat kl.0d

  Wyróżnienia:

  Adam Ryszewski kl. 0c

  Nina Kobylińska kl.0d

  Róża Świniarska kl.0b

  Krzysztof Pawliński kl.0c

  Konkurs zorganizowały: Agnieszka Krawczyk, Wioleta Wełpa, Maria Ziętek.

    Autor: Wioleta Wełpa

  

Jesienna galeria prac dzieci z kl.0

       

       

 

Październik 2013r.

Ślubowanie

  

  24 października 2013 roku odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W tym ważnym dniu towarzyszyli im rodzice i rodzeństwo. Najpierw nasi najmłodsi koledzy złożyli uroczyste ślubowanie – z przejęciem zobowiązali się sumiennie wywiązywać z uczniowskich obowiązków i przynosić swojej szkole chlubę. Następnie zostali pasowani na uczniów. W końcu nastąpiła część artystyczna. Była ona okazją do tego, by najmłodsi pochwalili się swoimi talentami. Dzieci zagrały w przedstawieniu pt. "Smerfy". Ich śpiewy i tańce wzruszyły niejednego rodzica. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

  Wszystkim pierwszakom życzymy, aby kolejne dni w szkole były tak samo radosne, jak ten dzisiejszy. Z wielką radością witamy ich w naszej uczniowskiej społeczności!

  Autorki: Milena Kowalczyk i Klaudia Ostatek kl. 2gC

 

 

Pani dyrektor Halina Marciniak uhonorowana nagrodą „Viventi Caritate” – Żyjącemu Miłością

  

  Serdecznie gratulujemy Pani dyrektor Halinie Marciniak za wyróżnienie, jakim jest otrzymanie nagrody „Viventi Caritate” – Żyjącemu Miłością przyznawanej przez kapitułę Funduszu im. Biskupa Jana Chrapka. 

  Nagroda została wręczona w piątek 18 października 2013 roku w katedrze radomskiej w 12 rocznicę śmierci biskupa Jana Chrapka po uroczystej mszy świętej celebrowanej przez biskupa Henryka Tomasika, nuncjusza apostolskiego w Polsce Celestino Migliore oraz arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

  Nagroda „Viventi Caritate” jest przyznawana osobom, instytucjom za działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym. Naszą Panią dyrektor doceniono za pracę z dziećmi niepełnosprawnymi, utworzenie szkoły integracyjnej oraz współtworzenie i przewodniczenie Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II.

  Grono pedagogiczne i uczniowie

Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu

 

 

Na poniższych stronach można znaleźć informacje dotyczące tego wydarzenia

dami-radom,,content,42,news,6272,telewizja,aktualnosci.html

http://www.cozadzien.pl/galerie/wydarzenia/gal,2449.html
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20131018&Category=GALERIA12&ArtNo=101809959&Ref=PH&Params=Itemnr=13

 

 

 

Zbiórka publiczna na fundusz stypendialny Fundacji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

  11 i 12 października 2013 r. nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w wolontariacie na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  Fundacja ta powstała po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r., a została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II. Jej ideą jest przyznawanie stypendiów wybitnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z terenów wiejskich i małych miast.

  W tym roku wolontariusze z Zespołu Szkół Integracyjnych kwestowali w E. Leclerc, Galeriach Feniks przy ulicy Śląskiej i ul. Grzecznarowskiego oraz w Centrum Handlowym

M-1. Dodatkowo naszą zbiórkę wspierały inne szkoły.

  Łącznie zebraliśmy 11 882,78 zł. W jednej z puszek znalazł się nawet dwustozłotowy banknot.

  Wyniki zbiórki przedstawiają się następująco:

  - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego - 400 zł,

  - IV Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu - 104 zł,

  - III Liceum Ogólnokształcące im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu - 285,14 zł,

  - I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu - 118,41 zł,

  - Publiczne Gimnazjum nr 10 w Radomiu - 130 zł,

  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Radomiu - 267,92 zł,

  - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Radomiu - 164 zł,

  - Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II - 485,35 zł,

  - zbiórka w marketach prowadzona przez Zespół Szkół Integracyjnych - 9927,96 zł.

  Nad całością akcji w Radomiu czuwały panie Jolanta Nowak i Ewa Warmiak.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i nauczycielom, którzy opiekowali się nimi.

  Autorki: Paulina Smagowska, Magdalena Kaleta, klasa 3gA

 

 

 

 

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

 

  10 października 2013 r. odbyła się XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Wzięło w niej udział ok. 20 tys. pielgrzymów z 511 szkół noszących imię Jana Pawła II. Przybyło 414 pocztów sztandarowych.

  Uczniowie z naszej szkoły także uczestniczyli w tej wielkiej uroczystości. W tym roku byliśmy nie tylko uczestnikami mszy św., ale również mogliśmy zaprezentować na niej talenty wokalne i instrumentalne. Zespół muzyczny złożony z uczniów kl. 6 i gimnazjum przygotował całą oprawę muzyczną mszy. Dodatkowo w przeddzień pielgrzymki prowadziliśmy pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej czuwanie modlitewne połączone z śpiewaniem pieśni maryjnych oraz Apel Jasnogórski. Było to dla nas niezwykłe wyróżnienie.

  Warto wspomnieć, że w organizację pielgrzymki było zaangażowanych ok. 30 osób dorosłych z naszej placówki – kolejny rok prowadziliśmy biuro pielgrzymkowe.

  Wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II to okazja do zadumy i refleksji, moment wyciszenia w trudnej, szkolnej pracy. Uczniowie podkreślają podniosłość mszy świętej pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika, który skierował do dzieci i młodzieży z różnych krańców Polski wiele ciepłych słów.

  Autor: Irmina Warmiak

 

 

 

 

 

Pani Dyrektor Halina Marciniak została nominowana w kolejnej edycji nagrody "Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością”

  

  Z radością i dumą informujemy, że nasza Pani Dyrektor Halina Marciniak została nominowana w kolejnej edycji nagrody "Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością”. Wyróżnienie ma honorować ludzi, szczególnie z lokalnych środowisk, których działalność zostawia trwałe ślady. Wzorem takich postaw był właśnie bp Jan Chrapek - tragicznie zmarły w 2001r. biskup radomski. Nagroda „Viventi Caritate” jest wyróżnieniem symbolicznym o znaczeniu prestiżowym.

  Pomysłodawcy nagrody podkreślają, że wpisuje się ona w przesłanie nadziei, które niósł w swojej posłudze bp Jan Chrapek. Dodają, że jest wielka potrzeba odważnego dostrzegania i promowania dobra w świecie złych wiadomości.

  Wręczenie nagrody odbędzie się 18 października 2013r., w rocznicę śmierci jej patrona, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00 w Radomskiej Katedrze.

  Uczniowie, nauczyciele i rodzice.

 

http://ekai.pl/diecezje/x71583/nominacje-do-nagrody-viventi-caritate/

 

 

 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole

  

  W miesiącu październiku, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym czytelnia została odświętnie udekorowana, a na holu szkoły można było oglądać okolicznościową wystawkę i gazetkę. Dzieci chętnie odwiedzały bibliotekę. Mogły wówczas zaznajomić się ze zbiorami biblioteki szkolnej, posłuchać głośnego czytania. Uczniom klas I-III zaproponowano udział w konkursach o różnej tematyce . W ten sposób do biblioteki trafiło wiele pięknych prac plastycznych. Do starszych dzieci skierowany był konkurs na rymowankę zachęcającą do czytania książek i korzystania z biblioteki.

  Wyniki konkursu dla uczniów klas I-III

  Klasa I

  I miejsce: Maria Nalberska Ic, Kamila Ostatek Ib

  II miejsce: Julia Podsiedlak Ib, Maja Kowalska Ic

  III miejsce: Julia Karasińska Ia, Paulina Kaim Ic

  Klasa II

  I miejsce: Sara Tarnowska IIc, Hania Król IIb, Krzysztof Karasiński 2B,

  II miejsce: Maria Suszek IIc, Bartosz Karpowicz IIc

  III miejsce: Nikola Piasta IIa, Krzysztof Suszek IIc

  Klasa III

  I miejsce: Zosia Kowalczyk 3d, Milena Sputowska 3a, Agnieszka Szafranowicz 3a, Karolina Sikora 3d, Maciej Murawski 3a, Michał Pachniewski 3d

  II miejsce: Paulina Będkowska 3a, Piotr Mańturz 3d

  III miejsce: Wojtek Białek 3a, Przemysław Janas 3a

  Autor: Beata Wrzesień

 

 

 

 

 

 

I Szkolny Turniej Piłki Nożnej ZSI CUP 2013

  

  W sobotnie popołudnie 19 października 2013 w ZSI odbył się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej ZSI CUP 2013. Emocji, zdrowej rywalizacji i walki było co niemiara. W szranki stanęło 8 drużyn z klas 4b, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c. Od początku turnieju na prowadzenie wysunęła się drużyna silnych i dziarskich chłopaków z 6b. Ale ich rywale - 5c, niczym im nie ustępowali i tylko dzięki wzorowej postawie bramkarza w pierwszym spotkaniu zwyciężyła 6b. Kolejne mecze były równie zaciekłe, a prawdziwą piłkę pokazały dziewczyny, które pokonały niejednego wprawionego zawodnika. Kilka spotkań rozstrzygnęły dopiero rzuty karne i tu zabrakło celności, siły oraz odrobiny szczęścia. Sędzia turnieju Pan K. Sokołowski (nauczyciel wych. fizycznego) miał naprawdę mnóstwo pracy. Wspierany przez licznie przybyłych rodziców – kibiców doprowadził mecze do końca. W trakcie rozgrywek pokazały się też sportowe perełki – sportowcy o których nikt jeszcze nie słyszał

  Ostatecznie I Szkolny Turniej Piłki Nożnej ZSI CUP wygrała drużyna klasy 6b.

  II miejsce zajęła drużyna klasy 6a, trzecie po bardzo zaciętej walce klasa 5b, czwarte druga drużyna klasy 6a, piąte klasa 5c, szóste – 5a, siódme – klasy 6c i 4a.

  Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, przewodniczącemu SU i uczniom za zaangażowanie w organizację turnieju i dostarczenie nam tak wielu wspaniałych emocji.

  Turniej wszystkim bardzo się podobał. Czekamy na kolejne.

 

 

 

 

 

Gala Mistrzów 2013

  

  Dnia 15 października 2013 roku uczciliśmy w szczególny sposób Dzień Edukacji Narodowej. Byliśmy świadkami przyznania na Gali Mistrzów 2013 specjalnych wyróżnień pracownikom Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II. Gospodarzem ceremonii była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Izabela Pawlińska z klasy 3gC.

  Bliscy naszym sercom dorośli nominowani byli w 7 kategoriach. Ostatecznie po głosowaniu i skrupulatnym podliczeniu wszystkich głosów nagrody otrzymali:

  • w kategorii „Całokształt pracy z dziećmi i dorosłymi” – bezkonkurencyjnie trzy panie dyrektorHalina Marciniak, Elżbieta Kowalczyk i Małgorzata Szewczyk,

  • „Jesteś lekiem na całe zło” – pani Izabela Żurawska – nauczycielka biologii,

  • „… by napisać, co pomyśli głowa…” – panie Ewa Tatarek i Irmina Warmiak – nauczycielki języka polskiego,

  • „Celny strzał”- pan Sławomir Dudek – nauczyciel wychowania fizycznego,

  • „Język gładki, język zrozumiały” – pani Katarzyna Piwowar i pan Piotr Spólny – nauczyciele języka angielskiego,

  • „2+1” – pani Barbara Misztal – nauczycielka matematyki,

  • „Kosmiczne odkrycia” – pani Justyna Przydatek – nauczycielka historii,

  Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane były przez osoby znane, podziwiane i lubiane. Na scenie pojawiły się kolejno:

  • światowej sławy modelka – Alessandra Ambrosio – Natalia Wójcicka z klasy 3gC,

  • mistrzyni kabaretu – Mariolka, czyli Paweł Moczydłowski z klasy 3gC,

  • człowiek małpa - Tarzan – Michał Śliwiński z klasy 3gA,

  • skandalistka Doda - Kasia Łączyńska z klasy – 3gC,

  • nieustraszony Zorro – Ada Kotkowska z klasy 3gC,

  • bohater dużego ekranu – Jack Sparrow – Mateusz Urban z klasy 3gA.

  W czasie uroczystości nie zabrakło także wrażeń artystycznych. Mieliśmy okazję oglądać występy Oskara Witkowskiego, Kingi Niziołek oraz dziewcząt z klasy artystycznej.

  

Autor: Szymon Grzegorzewski i Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

 

 

Nasi uczniowie laureatami konkursu literackiego - VIII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego!

  

  5 października 2013 roku w gmachu Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie odbyły się obrady komisji konkursowych VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego w kategorii szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

  Pięcioro naszych uczniów zostało laureatami tego konkursu:

  Aleksandra Wieczorek kl. 5c,

  Kacper Jałowski kl. 5c,

  Oskar Witkowski kl. 6a,

  Filip Gajos kl. 1gB,

  Bartłomiej Pawlak (absolwent).

  Temat prac literackich dla uczniów szkół podstawowych brzmiał: „Uczę się wiary od Jana Pawła II”.

  Uroczyste wręczenie nagród - 26 października 2013 r. o godz. 11.00 w dolnym Kościele w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O 13.00 laureaci będą mogli obejrzeć spektakl „Przed sklepem jubilera” na podstawie dramatu Karola Wojtyły.

  Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

  

Opiekunowie uczniów: p. Ewa Tatarek i p. Irmina Warmiak.

 

 

 

Sześciu laureatów konkursu ogólnopolskiego!

  

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Ogólnopolskim Konkursie „Świat bez barier” pod hasłem „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” organizowanym przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu. Konkurs składał się z dwóch części: literackiej i plastycznej.

  Wśród wielu nadesłanych prac wyłoniono 15 laureatów konkursu plastycznego i 6 laureatów konkursu literackiego. Nasi uczniowie mieli zaszczyt znaleźć się w tym gronie.

  Laureatami części plastycznej zostali:

  - Kacper Skrzypczak (kl. 1gC),

  - Alina Kęska (kl. 2gB),

  - Aleksandra Malatyńska (kl. 1gD),

  - Katarzyna Podkowa (absolwentka PSP 14).

  W konkursie literackim laury zdobyli:

  - Urszula Bujak (kl. 1gA),

  - Kacper Król (absolwent PSP 14).

  Trzydniowe spotkanie laureatów i ich opiekunów odbędzie się w dniach 10-12 października 2013 r. w Wałbrzychu, natomiast uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w sobotę 12 października 2013 r. o godz. 10.30 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu.

  Dokładne informacje i protokoły z posiedzeń jury można znaleźć na stronie www.zsi.edu.pl

  Autor: Irmina Warmiak

 

Laureaci konkursu „Dbamy i mamy”

  

  We wrześniu uczniowie z naszej szkoły przygotowywali pod opieką p. Anny Niziołek prace z surowców wtórnych na międzyszkolny konkurs „Dbamy i mamy. Dbaj o środowisko” organizowany przez hipermarket E. Leclerc. Celem było przybliżenie dzieciom i młodzieży tematyki recyklingu oraz zachęcenie do dbania o środowisko poprzez segregację odpadów.

  Wśród laureatów konkursu znalazło się 13 uczniów z klas 4-6 i gimnazjum.

  Klasa 4a: Karolina Banaś, Aleksander Orzeł, Zuzanna Podlewska, Julia Świniarska, Zofia Witkowska.

  Klasa 4c: Marika Grelak, Julia Karczewska, Zuzanna Kosiór, Antoni Ścibor.

  Klasa 5c: Paweł Gutkowski, Aleksandra Wieczorek.

  Klasa 6c: Barbara Wólczyńska.

  Klasa 3gD: Ola Gutkowska.

  Uczniowie otrzymali upominki od marketu E. Leclerc, a szkoła bon o wartości 500 zł.

  Gratulujemy wszystkim laureatom!

  Autor: Irmina Warmiak

 

 

 

Wrzesień 2013r.

Jesienny rajd

  

  Dnia 21 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie po rezerwacie „Krępiec” w okolicach Garbatki Letnisko. Zorganizowały go panie: Dorota Rozwadowska i Ewa Warmiak.

   Trasa liczyła około 8 kilometrów. Do Garbatki Letnisko dojechaliśmy pociągiem. Ze stacji poszliśmy nad zalew przy ośrodku turystycznym „Polanka”. Następnie powędrowaliśmy przez las do źródeł rzeki Krępiec, gdzie odpoczęliśmy przy ognisku. W drodze powrotnej znowu zatrzymaliśmy się na terenie „Polanki”. Tym razem postój był dłuższy, bo postanowiliśmy przeprowadzić „zawody artystyczne”. Na scenie każdy mógł zaprezentować swój talent. Jeden z uczestników rajdu wyrecytował nawet wiersz własnego autorstwa. Niespodziewaną atrakcją w ośrodku okazał się zjazd motocyklistów. Z dużym zainteresowaniem podziwialiśmy wystawę wspaniałych motorów.

  Do domów wróciliśmy we wspaniałych nastrojach. Na pewno z chęcią wybierzemy się na kolejny rajd.

  Autor: Julia Michalczyk, Sandra Wolska kl. 2gC

 

 

 

 

Pokazy fizyczne

  

  Dnia 20 września 2013 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wybrali się na pokazy fizyczne organizowane przez Wydział Matematyki, Informatyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Mieliśmy tam okazję obejrzeć doświadczenia dotyczące czterech działów fizyki, a mianowicie: akustyki, ciśnienia, mechaniki i elektrostatyki. Przedstawione eksperymenty okazały się bardzo atrakcyjne i dostarczyły wszystkim uczestnikom niemałych wrażeń. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczenie się przez doświadczenie jest skuteczniejsze – ułatwia zrozumienie i zapamiętanie nawet trudnych zagadnień.

   Oprócz nauki nie zabrakło także rozrywki. W drodze do Lublina czekała nas niespodzianka - płynęliśmy statkiem wycieczkowym „Celina”. Godzinny rejs odbył się po Wiśle w Kazimierzu Dolnym.

  Do domów wróciliśmy pełni „naukowych” i turystycznych wrażeń.

  Autor: Szymon Grzegorzewski, Mateusz Jesionek kl. 2gC

 

 

 

 

 

 Mikołaj Kuc z kl. 6c laureatem V Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Bańkowice mydlane".

  

  Wiosną 2013 r. uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Niziołek przygotowywali prace na V Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Plastyczny na ilustrację do wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Bańkowice mydlane".

   Na konkurs organizowany przez Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Radomsku wpłynęły 2302 prace w IX kategoriach wiekowych i zdrowotnych. Mikołaj Kuc zajął II miejsce w kategorii VIII, czyli uczniowie klas 4-6 publicznych szkół podstawowych.

   Dodatkowe informacje na stronie: http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/Wyniki-konkursu-plastycznego-Bankowice-Mydlane

   Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i życzymy kolejnych sukcesów!

 

  

 

 

Z żalem zawiadamiamy, że 8 września 2013r. zmarł Michał Orłowski długoletni nauczyciel muzyki w naszej szkole.