Międzyszkolny Klub Jeździecki "Cwał"

Zdziwienie może budzić fakt, że na stronie szkoły piszemy o klubie. Otóż przy Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu, od roku 1995 działa Międzyszkolny Klub Jeździecki „CWAŁ”.

Założycielem i prezesem jest pani Halina Marciniak dyrektor szkoły. Konie to jej wielka miłość i jedna z życiowych pasji.

MKJ „CWAŁ” prowadzi działalność w zakresie:

1. Sekcji sportowej – treningi dla juniorów i seniorów.
  2. Hipoterapii i jazd terapeutycznych.
  3. Praktyk i nauki jazdy konnej dla uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu – klasa hodowli koni.
  4. Nauki jazdy konnej i jazd rekreacyjnych dla młodzieży z całego Radomia.
  5. Współorganizacji obozów letnich i zimowych.

Wszystkie zajęcia prowadzą instruktorzy jazdy konnej i trenerzy.

Międzyszkolny Klub Jeździecki „CWAŁ’ jest organizatorem wielu interesujących imprez. Należą do nich:

• Coroczne Regionalne Międzystrefowe Zawody w Skokach przez Przeszkody.
  • Hubertus – gonitwa za lisem.

Od kilku już lat prowadzimy w okresie wakacji obozy jeździeckie w osadzie Karpówka w Puszczy Kozienickiej, a zimą w czasie ferii zimowych - szkółkę jeździecką.

Członkowie klubu często biorą udział w różnych imprezach organizowanych na terenie Radomia. Zawodnicy z sekcji jeździeckiej startują w zawodach organizowanych przez nasz klub i inne kluby w Polsce.

Oficjalna strona MKJ "Cwał" www.stajnia-cwal.radom.pl